Dünya

Afro-Amerikan Kadın 25 Yaşında Kendi Akıllı Telefon Markasını Kurdu

 Amerika’da yaşayan 25 yaşındaki bir kadın girişimci kendi akıllı telefon markasını kurdu. 2018 yılında atmış olduğu adımların ardından Tesix Wireless Network adında bir telekomünikasyon servis sağlayıcı şirketi kurdu. Bunun ardından attığı adımların giderek başarılı bir noktaya ulaştığı belirlendi. Farklı teklifler de almaya başladı. Firması için geçtiğimiz yıllarda 4.4 milyon dolarlık bir satış teklifi sunuldu.

Şirket 2019 yılını  10 milyon doların üzerinde bir piyasa değerine ulaşarak kapattı. Bunun ardından genç kadının şimdilerde akıllı telefon piyasasına girmek için harekete geçtiği öğrenildi. Kendine özel akıllı telefon modeli üzerinde çalışan ve bunu geliştiren ilk Afro Amerikalı kadın olmayı başararak bir ilke imza attı.

Yeni Akıllı Telefon Modeli Ortaya Çıktı

Şirket tüm elektronik cihazları Inspire Electronics markası adı altında topladı. Bunun ardından iki yıllık bir planlama gerçekleştirildiği öğrenildi. Bu iki yıllık sürecin ardından resmen hayallerini hayata geçirmiş oldu. İlk telefon tasarımı olan NSPRE NX Pro modelinin resmen üretime geçtiği belirlendi.

Telefonun ilgi görmesinin ardından daha gelişmiş bir model olan NX Pro Plus’un da gündeme getirildiği belirlendi. Akıllı telefon şimdilik sadece 300 adet üretildi. Bunun ardından etiket fiyatı olarak da 215,99 dolar olmasına karar verildi. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere telefon satışının ön sipariş için açıldığı belirlendi. İlerleyen dönemlerde şirketin tedarik ağını geliştirmek için çalıştığı öğrenildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı