Dünya

Almanya ve İngiltere Koronavirüsü Fırsat Bilip Güneş Enerjisinde Rekora İmza Attılar!

Güneş enerjisi sistemi dünyanın pek çok ülkesinde kullanılıyor. Güneşten elde edilen enerji ile pek çok dünya ülkesi tarım alanında daha fazla enerji sağlamak için harekete geçtiler. Koronavirüs salgınının kötü etkileri kadar fırsata çevirdiği durumlar da bulunuyor. Son dönemlerde Almanya ve İngiltere salgın nedeniyle pek çok kişinin evde kalması ve kısıtlamalar yaşamasını fırsat bilerek havanın temizlendiğini gördüler. Temizlenen hava ise güneş enerjisinin daha verimli hale gelmesini sağladı.

Almanya ve İngiltere salgını fırsata çevirerek güneş enerjisi üretimine yöneldiler. Bu süreçte şimdiye kadar üretilmeyen rekor seviyeye ulaştılar. Gelecek için önemli bir yatırım aracı olarak görülen güneş enerjisi şimdiden pek çok yatırımcının dikkatini çekiyor ve büyük yatırımlar yapılıyor. Ülkeler son dönemlerde fosil yakıtla üretilen enerjilere alternatif olarak hidroelektrik, rüzgar ve güneş gibi yenilenebilir enerjilere daha fazla yönelmeye başladılar.

İki Ülke Enerji İhtiyaçlarının Büyük Kısmını Karşıladılar!

Salgın nedeniyle hava kirliliği azaldığı için güneş daha verimli bir hal aldı. Bunun ardından güneşin parlak ışıklarından daha verimli bir güç elde edildi. Son dönemlerde hava kirliliği güneş panellerinin üzerinde bir kire sebep oluyordu. Hava kirliliğinin azalması ile birlikte bu durum ortadan kalkmış oldu. Bunun üzerine enerji üretimi arttı. Almanya elde edilen güçle ülkenin tüm elektrik ihtiyacının yüzde 40’ını karşılamayı başarırken İngiltere ise yüzde 30’unu karşıladı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı