Dünya

Amazon Çalışanları Kötü Çalışma Koşullarından Şikayetçiler!

Koronavirüs salgını e ticaret devi olan Amazon’un satışlarını ikiye katladı. Dünya çapında pek çok vatandaş salgın nedeniyle eve kapandı. Mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmadığı ifade edilirken alışverişler internet üzerinden yapılmaya başlandı. Bu süreçte çalışanlara fazla mesai yaptırdığı iddia edildi.

Siparişlere yetişemediği için şirketin yeni işçiler almak için harekete geçtiği ve yeni alımlar gerçekleştirdiği belirlenmişti. Fransız mahkemesi tarafından geçtiğimiz günlerde Amazon’un Fransa’da bulunan tüm depolarının kapatılmasına karar verildi. Bu durum e ticaret devi şirket tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Fransız mahkemesi gerekçesinde çalışanların sağlıksız koşullarda çalıştırıldığını ve salgın döneminde hiçbir önlemin alınmadığını iddia etmişti. Amazon tarafından yapılan açıklamalarda ise karara itiraz edileceği ve çalışanların tüm sağlık kontrollerinin yapılarak hijyen kurallarına dikkat edildiği belirtilmişti.

Çalışanlar Koşullardan Memnun Olmadıklarını Açıkladılar

amazon depo

Salgın devam ederken büyük bir özveri ile çalışan kişilerin durumdan sanıldığı gibi memnun olmadıkları ortaya çıktı. Çalışanların büyük bir kısmı dile getirdikleri taleplerin yöneticiler tarafından görmezden gelindiğini ve çalışma sırasında sağlık önlemlerinin yerine getirilmediğini belirttiler. Bu süreçte pek çok çalışanın da işten çıkarıldığı iddia edildi.

Eski Amazon çalışanı olan Maren Costa bir internet sitesi üzerinden şimdilerde çalışma yapan diğer çalışanlara seslendi. Costa, ‘Sağlıksız çalışma koşullarından, susturmaya çalışmalarından, ırkçılıktan ve hava kirliliğinden çok sıkıldık’ diyerek tepkisini dile getirdi. Çalışanın daha önceki dönemlerde şirket kurallarına uymadığı gerekçesiyle işten çıkarıldığı öğrenildi.  

Amazon Öncelik Eski Müşterilerde! Yeniler Beklemeye Alındı, detaylar haberimizde…

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı