Dünya

Amazon’dan Dünyaya Corona Test Kiti Desteği!

Corona virüs salgınına karşı destekler devam ediyor. Amazon CEO’su Jeff Bazos her fırsatta verdiği desteklerle dikkat çekiyor. Dünya Sağlık Örgütü ile yaptığı görüşmeler sonrasında corona virüsü ile mücadelede neler yapılabileceği konusunda bir liste hazırlamıştı. Dünya Sağlık Örgütü ile yaptığı görüntülü görüşmenin paylaşımını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Jeff Bezos salgınla mücadele için yeni çalışma planlarını açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü’nün çalışmalarını daha rahat yapmaları için web desteği sağladığı belirtilmişti. Yapay zeka teknolojisi ile birlikte virüs vaka sayısının haritalanması için gereken düzenlemeler yapıldı. Dünya Sağlık Örgütü’nün çalışmalarının tercüme edilmesi için destekler verildi.

Corona Pandemisine Karşı Desteklerini Sürdürüyor

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos sosyal medya hesabından, Dünya Sağlık Örgütü ile çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Özellikle Dünya Sağlık Örgütü’nün web sitesinin güvenliğini artırmak ve erişimi kolaylaştırmak adına destekleneceğini belirtti.

Tüm dünyada corona virüsünün tespit edilmesi için kitler kullanılıyor. Milyarder iş adamı test kitlerinin dünyaya ulaştırılması ve daha fazla kişiye yapılması için ulaşım desteği sunacağını belirtti. Test kitlerinin üretimi konusunda da birtakım görüşmeler yapıldığı öğrenildi. Testlerin en hızlı ve çok sayıda üretilmesi için şartların iyileştirilmesi üzerine görüşmeler devam ediyor.

Bu durum akıllara Amazon’un corona virüs test kiti üretip üretemeyeceğini getirdi. Henüz Amazon tarafından konu hakkında bilgilendirme yapılmadı. Bu süreçte üretilen test kitlerinin dağıtım aşamasında gerekli destekleri sağlayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu destek dünyanın pek çok bölgesine test kitlerinin çok daha hızlı ulaşması açısından bir avantaj olabilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı