Dünya

Amerika’da Corona Virüsten İlk Çocuk Ölümü Gerçekleşti!

Corona virüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken salgının boyutu genç yaşlı demeden herkesi etkilemeye başladı. Salgın hakkında sadece kronik ve yaşlı hastaları etkilediği yönünde açıklamalar yapılmasına rağmen genç ve çocukları kesinlikle etkilemediği ve risk barındırmadığı yönünde bir veri henüz mevcut değil. Salgın devam ederken ABD’de corona virüsten ilk çocuk ölümünün gerçekleştiği öğrenildi.

Ölüm California’da gerçekleşti. Salı günü konu hakkında yetkililer tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada küçük çocuğun corona virüsten dolayı hayatını kaybettiği doğrulandı. Los Angeles İlçesi Halk Sağlığı Departmanı Başkanı Barbara Ferrer konu hakkında açıklama yaptı. İlçede virüs vakasından dolayı üç yeni ölümün gerçekleştiğini ve yeni ölümlerle birlikte 128 kişinin corona virüsüne yakalandığı da kesinleşti.

Çocuk Ölümlerinin Artmasından Endişeleniyor

Corona virüsünün her yaştan insana bulaşıp ölümcül sonuçlarının olabileceği tekrar hatırlatıldı. Yaşanan 3 yeni ölümün ikisi 50 ile 70 yaş aralığında gerçekleşirken diğer ölen kişinin ise 18 yaş altında olduğu belirlendi. Ölümün corona virüsü ile birlikte farklı bir hastalığın tetiklenmesinden dolayı da yaşanmış olabileceği belirtiliyor. Ancak küçük çocuğun ölümünü tetikleyebilecek hastalıklar hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Diğer ölümler incelendiğinde altta yatan çeşitli sağlık problemlerinin olduğu da belirlendi.

ABD’de geçtiğimiz hafta yeni bir rapor yayınlandı. Raporda corona virüsüne yakalanan hastaların oranının yüzde 1’den az olduğu ve herhangi bir ölümün yaşanmadığının altı çizilmişti. Daha önce Çin’de 14 yaşındaki bir çocuk corona virüsü sebebiyle hayatını kaybetmişti. İspanya’da gerçekleşen ölümlerde de 10 ile 19 yaşları arasında çocuk ölümlerinin gerçekleştiği belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı