Dünya

Amerika’da Koronavirüs Ölümleri Rekor Seviyeye Ulaştı!

Koronavirüs salgını kısa sürede dünyanın neredeyse her noktasına ulaştı. Pek çok ülkede salgının kontrolden çıkması tartışmaları da beraberinde getirdi. Ölüm oranlarının yükselmesi salgının boyutunu ve sonuçlarını daha korkunç hale getirmeye başladı. Amerika’da da çeşitli önlemlerin alınmasına rağmen virüs salgını hızla ilerlemeye devam ediyor.

Araştırmalar çerçevesinde Amerika’da sadece son 24 saatlik süreç içerisinde 33 bin 712 kişinin hastalıktan enfekte olduğu belirlendi. Ölüm oranları da giderek artmaya devam ediyor. Amerika’da bulunan bazı uzmanlar salgının daha ciddi boyutlara ulaşacağını iddia ediyorlar.

En Çok Ölüm Amerika’da!

amerikada salgın

Son 24 saatlik süreç içerisinde ölü sayısının 1340 kişi arttığı belirlendi. Bunun üzerine yaşanan artış sonrasında 8 bin 503 kişiye ulaştığı belirlendi. Yaşanan ölüm sonrasında şimdiye kadar bir günde yaşanan rekor ölüm seviyesine ulaşıldığı belirtildi. Dünya genelinde pek çok ülkede salgın kontrolden çıkmış durumda. Pek çok kişinin enfekte olması, bulaşma hızının sürekli olarak artması ve sağlık sisteminin çökmesi endişe verici olarak ifade ediliyor.

Amerika’dan sonra sıralamayı 130 bin vakayla İspanya ve hemen ardından 124 bin vakayla İspanya takip ediyor. Amerika’da salgının kontrolden çıktığı bölge ise New York olarak belirlendi. Şehirde ölüm oranının 3 bin kişiye yaklaştığı biliniyor. Uzmanlar ülkede salgının kontrolden çıkabileceği konusunda endişe yaşıyorlar. Bu noktada 200 binden fazla kişinin ölebileceği düşünülüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı