Dünya

Amerika’da Ölenlerin Sayısı Rekor Seviyeye Ulaştı!

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Küresel bir salgın olarak ifade edilen durum karşısında bazı ülkeler kontrolü kaybetti. İspanya, İtalya gibi gelişmiş dünya ülkelerinde salgın kontrolden çıktığı için her gün yüzlerce insan hayatını kaybediyor. Bu süreçte Amerika’da salgının kontrolden çıktığı ülkeler arasında yer almaya başladı.

Ülkede vaka ve ölü sayısı her geçen gün artıyor. Araştırma sonuçların göre sadece bir günde enfekte olan kişi sayısının 32 binden fazla olduğu ve ülke genelinde 278 binden fazla kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı belirlendi.  Vaka sayısı bakımından ilk sırayı alan ABD’de tehlikenin boyutu giderek artıyor.

En Çok Vaka New York’ta Yaşanıyor

amerika koronavirüs

ABD’de bulunan tüm eyaletlerin bir değerlendirmesi yapıldığı zaman salgının en fazla görüldüğü bölge New York olarak açıldı. Komşu bölge New Jersey ise ikinci sırada yer alıyor. New York genelinde yaşanan can kayıpları 2 bin 935’e kadar yükseldi. Bugün yapılan son değerlendirmelere göre Amerika genelinde virüs salgınından hayatını kaybeden kişi sayısının 7 bine kadar ulaştığı ortaya çıktı. Tablonun korkunç olduğu yetkililer tarafından her fırsatta dile getirilirken, bu süreçte korkutan yeni açıklamalarda yapıldı.

Salgının her an kontrolden çıkabileceği düşünülüyor. Uzmanlar salgının kontrolden çıkması halinde ülke genelinde 200 binden fazla ölümün yaşanabileceği düşünülüyor. Salgının kontrol alınması için dünyanın her bölgesinde bilim insanları aşı ve tedavi çalışmalarına devam ediyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı