Dünya

Apple Açtığı Yeni Mağazaları Yeniden Kapatmak Zorunda Kaldı!

ABD, George Floyd’un hayatını kaybetmesinin ardından sonrasında çıkan bir de hızla yayılan protestolarla çalkalanırken, Apple da bu olaydan üzerine düşeni aldı. Koronavirüs salgını dolayısıyla kapattığı dükkanlarını baştan açmaya başlayan Apple, olaylar bitiminde bir kez daha dükkan kapatma yoluna gidiyor. Bu olaylar nereye ne şekilde gider bilmiyorum. Herkes hayatına devam ederken bu kavgalar neden bu kadar çoğaldı anlam veremiyorum.

Apple, inatlaşmalara göre ABD’de George Floyd’un hayatını kaybetmesi üzerine ülke genelinde oluşan protestolar dolayısıyla satış mağazalarının genelini bir süre arayla kapattı. Alınan duyumlara göre firma, çalışanlarını ile kullanıcıları göstericiler arasına karışan yağmacılardan korumak için bu adımı attı. Bu zorlu süreçleri halk olarak hep birlikte el ele vererek atlatacağız yoksa zaten hiçbir şekilde bu sorunların önüne geçemeyiz.

9to5Mac’e bir konuşmasın da Apple, şunları bekleyenlerine şu cümleleri söyledi: “Çalışanlarımızın sağlığı ile güvenliği göz önünde alınarak, ABD’deki bir dizi dükkanlarımızı pazar günü kapalı tutma kararı aldık.”

Floyd ile diğer Afrika kökenli Amerikalıların ABD polisinin ellerinde hayatlarına son vermesi nedeniyle on binlerce insan, şu an ABD sokaklarında protestolar yapıyor ama ne kadar işe yarar tabi ki bilinmiyor. Gösteriler dolayısıyla ABD’de şu an en az 25 şehirde sokağa çıkma yasağı halka duyurulmuş durumda. Herkes neler olacağını şaşkın bir şekilde merakla bekliyor, şu sıralar herkes merakla beklemede. Gündemdeki zorlu haberleri izlerken herkesin aklında birden fazla soru işareti yer alıyor. Bu şehirlere Philadelphia, Los Angeles ile Floyd’un bir polis memuru vasıtasıyla yere yatırılarak ayakla, boğazına yüklenilerek öldürüldüğü Minneapolis de var. Ne şekilde değişecek her şey. Hayat zor da olsa güzel de. polisler ülkemizde sorunları yavaşlatmak için var. Neden karşı gelir ki halk bu insanlara? anlamıyoruz galiba hiçte anlamayacağız.

Yeni kapama kararı gelmeden önce Apple, korona virüsü nedeniyle ABD’de kapattığı 271 mağazanın 100’ünü tekrar açmayı planlıyordu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı