Dünya

Apple’dan Çin’deki Mağazaları İle İlgili Şok Karar!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra tüm dünyaya yayılan koronavirüs büyük şirketleri de bir dizi tedbirler yapmaya itti. Salgının kontrolden çıkması üzerine pek çok şirket çeşitli ülkelerde  bulunan mağazalarını kapatma kararı aldı. ABD’li teknoloji devi olan Apple ise pek çok mağazasını kapatan şirketlerden birisi olmuştu.

Çin’de hayat normale dönmeye başlayınca ülke genelinde pek çok mağaza kontrollü olmak şartıyla açılmaya başladı. Apple bu süreç içerisinde Çin dışındaki ilk mağazasını açtı. Güney Kore’de kontrollü olmak ve her türlü hijyen kuralığını sağlamak şartıyla açtığını açıkladı.

Güney Kore Apple Mağazasında Ek Güvenlik Önlemleri Alındı

apple

Güney Kore’de ABD’li teknoloji firması Apple yeniden harekete geçti. Ülke genelinde mağazalarını yeniden açtığını açıkladı. Ülkede koronavirüs vakalarının arttığı ve henüz salgının kontrol altına alınamadığı biliniyor. Bu süreçte hem çalışanları hem de mağazaya gelen müşterileri riske atmayacak yeni sağlık önlemleri aldığını açıkladı.

Mağazalar içerisine girecek müşterilerin kontrollü olmasına dikkat edilecek. Mağazalarda limitli sayıda müşterinin olması bekleniyor. Sosyal mesafenin korunması için mağazada bir yoğunluğun yaşanmasına izin verilmeyecek. Her müşteri arasında en az iki metrelik sosyal mesafe kuralının korunmasına dikkat edilecek. Süreç hakkında müşterilerin bilgilendirilmesi için çeşitli önlemlerin yazılı olduğu uyarı mağaza camlarına yapıştırıldı.

Mağazaya girmeden önce mağaza yetkilileri tarafından müşterilere bazı sorular sorulacak. Sağlık durumu hakkında bilgi alındıktan sonra en ufak bir şüphenin tespit edilmesi halinde mağazaya alınmayacağı bildirildi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı