Dünya

Avrupa Birliği’nin Salgın Krizinden Kurtulmak İçin Belirlediği Yol Haritası Açıklandı!

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almışken salgından en fazla etkilenen ülkelerin Avrupa ülkelerinin olması dikkatlerden kaçmadı. Avrupa Komisyonu tarafından sürecin hafifletilmesi için sık sık çeşitli görüşmeler yapılıyor. Dünya çapında küresel bir kriz haline gelen virüsün etkileri de pek çok ülkeyi ve ülke vatandaşlarını olumsuz etkilemeye başladı.

Avrupa komisyonu tarafından yapılan son toplantılar dahilinde Komisyon Başkanı Ursula von der Leyen’in krizden çıkmak için bir yol haritası çizdiklerini açıklamaları tüm dünyada dikkat çekti. Yol haritasının uygulamaya konulması için öncelikli olarak vaka sayısında belirli bir oranda bir düşüşün yaşanması bekleniyor. Vaka sayılarının düşmesi için tanıların hızlı konması ve önlemlerin hızlı alınması gerektiğinin altı çizildi. Bu süreçte mümkün olduğunca fazla kişiye test yapılması öneriliyor.

Henüz Avrupa ülkelerinde önlemlerin ne zaman kaldırılacağı bilinmiyor. Sürecin hala devam ettiği ve vatandaşların tedbirlere sıkı sıkıya uyum sağlamaları gerektiği ifade ediliyor. Hem yaşlıların hem de hasta olanların risk grubunda olmaları nedeniyle daha fazla korunmaları gerektiğinin altı bir kez daha çizildi.

Tedbirler Bir Süre Daha Devam Edecek

avrupa birliği

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplantıların da telekonferans yöntemiyle yapıldığı ve gerekli önlemlerin bir süre daha uygulanmasının önemli olduğu belirtildi. Avrupa Komisyonu bu süreçte 15 Mayıs tarihine kadar kapalı kalacak. Avrupa Birliği’nin dış sınırlarının açılması konusunda nasıl bir yol izleneceği ise henüz belirlenmedi. Sürecin koordinasyonlu bir şekilde yönetilmesi planlanıyor.

Salgın nedeniyle evde çalışmaya geçen kişilerin toplu şekilde işyerlerine dönmelerinin salgının boyutunu değiştirebileceği sebebiyle önerilmiyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı