Dünya

Bill Gates : Dünya Kendini En Erken 2 Yılda Toparlar!

Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, dünyanın en zengin kişilerinin arasında yer alıyor.Yaptığı bir açıklama corona virüs salgını dolayısı ile dünyanın 2 yıldan önce kendini toparlayamayacağını belirtti.

Bilindiği üzere tüm dünyanın mücadele verdiği corona virüs salgını için henüz bir aşı geliştirilemedi.Salgının devam ettiği her geçen gün dünya ekonomisi bu durumdan olumsuz etkilenmektedir.Olumsuz geçen her gün sebebi ile de Dünya’nın kendisini oldukça geç toparlayacağı anlamına gelmektedir.

Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, corona virüsü salgını pandemisi kontrol altına tutulsa bile, dünya bu salgının belirtilerinden bir ya da iki yıldan erken kurtulamaz.

Ülkelerde bulunan test ve izleme sistemleri ile enfeksiyon alanlarını çok hızlı bir şekilde bularak onları kontrol altında tutabileceklerini söyleyen teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, insanların enfekte olma riskinin bulunması ve yaşam tarzlarını bir anda değiştirme söz konusu olduğu için duydukları endişe yüzünden normal yaşama tamamen adapte olamayacaklarını belirtti.

Fransa’nın ünlü gazetesi olan Le Figaro’ya corona virüsü salgını riskine dair önemli açıklamalarda bulunan Bill Gates konuşmasında, “Hükümet, aldığı kararlarda bile, tedavi veya aşılamanın ölümcül sonucunun ortadan kalkması ve artık virüsün sadece bir risk haline getirdiğini ispat edinceye kadar insanları stadyumlara gitmesi için zorlayamaz” dedi.

Tedavi yöntemlerinin haricinde corona virüsüne ilişkin bulunacak ilacın hayatı normal seyrine döndürebileceğini belirten Bill Gates, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Aşılardan çok daha kolay bir şekilde kullanılabilecek tedavi şekilleri üzerinde çalışmak kesinlikle gerekmektedir.Çünkü onları bu kadar büyük bir ölçekte test etmenin gereği yoktur.Ama dünyanın normal seyrine dönmesi için ya son derece işe yarayan tedavilere veya aşıya ihtiyacımız vardır.Aşı oldukça çok önemlidir.Çünkü muhtemelen aşı sayesinde normal yaşama dönebileceğiz.”dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı