Dünya

Bill Gates Koronavirüs Salgının Ne Zaman Biteceğini Açıkladı

Bill Gates yıllar önce yaptığı konuşmalarda salgın hastalıklar hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bu süreç içerisinde tahminlerinin gündeme gelmesi konu hakkında tartışmaları bir kez daha alevlendirdi. Bill Gates bu süreç içerisinde salgının ortadan kaldırılması için yeni önerilerde bulunmuştu. Aşı çalışmalarına ağırlık verilmesini önerirken, sağlık çalışanlarının eğitimlerine de önem verilmesi gerektiğinin altını çizmişti.

Salgın tüm dünyayı etkisi altına almışken bu süreç içerisinde pek çok ülke aldıkları tedbirlerle geç kaldılar. Tedbirlerin geç alınması nedeniyle salgının kontrolden çıktığı ifade ediliyor. Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates tarafından salgın hakkında çeşitli açıklamalar yapılmaya devam ediliyor.

Salgın 2021 Yılında Bitebilir

bill gates salgın

Salgının uzun süreceği ve izolasyon önlemlerinin aktif bir şekilde sürdürülmesi gerektiğini düşünen Bill Gates, virüs salgınının ne zaman biteceği konusundaki sorulara da yanıt verdi. Pek çok kişinin canını sıkan bu açıklamaya göre salgının tamamen bitmesi için 2021 yılının sonbahar aylarının beklenmesi gerekiyor. Bu süreçte işe yarar bir aşının bulması ve tedavinin gerçekleştirilmesi için en az bir yıllık süreye ihtiyaç duyuluyor.

Aşının bulunmasının salgının gidişatı için son derece kritik olduğu ifade ediliyor. Aşı bulunup uygulamaya geçene kadar hayatın normale dönmeyeceği belirtiliyor. Salgının 20 yılda bir çeşitli şekillerde insanlığı tehdit edeceğini söyleyen Bill Gates bu sürecin sağlıklı bir şekilde atlatılmasının ve en az hasarla durumun tamamlanmasının tamamen insanlara bağlı olduğunu ifade etti.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı