Dünya

Bill Gates’den Dünya Sağlık Örgütü’ne Destek!

Koronavirüs önlemleri için dünyanın geç uyarıldığı ve gerekli önlemlerin zamanında alınmadığı gerekçesi ile ABD Başkanı Trump Dünya Sağlık Örgütü ile tüm ilişkisini kestiğini ve örgüte destek olmayı bıraktıklarını açıklamıştı. Alınan kararın bir süre sonra diğer büyük ülkeler için de gerçekleştirilebileceği ihtimalleri üzerinde duruldu.

Microsoft’un kurucusu olan milyarder isim Bill Gates süreç hakkında değerlendirmelerde bulundu. ABD’li girişimcinin bu karar için olumlu görüşlerinin olmadığı özellikle belirtildi. Sosyal medya hesabı üzerinden Trump’ın açıklamalar için önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bill Gates daha önceki dönemlerde salgının 2021 yılının sonbahar ayına kadar devam edebileceğini ve bu gerçekle insanların yaşamaları gerektiğine vurgu yapmıştı. Bilim insanları da aynı görüşte olmakla birlikte salgının kontrol altına alınması için en az bir seneye ihtiyaç duyulduğunu belirtiyorlar.

‘Dünya Sağlık Örgütüne Her Zamankinden Daha Çok İhtiyacımız Var!’

bill gates

Trump’ın Dünya Sağlık Örgütü’ne yaptığı maddi yardımı tamamen kesme kararı almasının ardından Bill Gates bu kararı eleştirdi. Dünya üzerinde yaşanan bir kriz anında Dünya Sağlık Örgütü’nün maddi açıdan kesintiye uğramasının tehlikeli olduğunu ve sürecin daha fazla kontrolden çıkabileceğini dile getirdi. Bill Gates açıklamalarında ‘Dünya Sağlık Örgütü’ne son zamanlarda hiç olmadığımız kadar ihtiyaç duyuyoruz. Alınan karar süreç ve ülke için çok tehlikeli olabilir’ dedi.

Dünyada hayatın yeniden normale dönmesi için aşı çalışmaları konusunda gerçek bir ilerlemenin sağlanmasının gerekli olduğu ifade ediliyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı