Dünya

Bill Gates’in Koronavirüs Senaryosu Çok Korkunç!

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve çeşitli ölümlere neden olan koronavirüs salgını hakkında korkunç tahminler ve senaryolar gelmeye devam ediyor. Bill Gates bu hafta sonu verdiği röportajında süreç hakkında oldukça korkunç bir senaryo çizdi. İyimser olduğunun altını çizen Gates, daha öncede olduğu gibi sosyal mesafenin önemine bir kez daha vurgu yaptı.

Geçtiğimiz ay Microsoft’un yönetiminden ayrılan Bill Gates çok konuşulmuştu. Bu süreçte hayırseverlik işlerine yöneleceğini açıklamıştı. Salgının küresel çapta devam ettiği bilinirken bu süreçte sosyal mesafenin önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Amerika’da Beyaz Saray tarafından yapılan tahminlerde salgının yıl sonuna kadar 200 bin kişiyi öldürebileceği ifade edilmiş ve bu durum büyük korku ve paniğe neden olmuştu.

Bill Gates ise sosyal mesafe sayesinde ölümlerin ay sonuna kadar dengelenebileceğine işaret ediyor. Daha önce mücadele sırasında pek çok şansın kaçırıldığına ve bu durumun daha kötüleşmesi için zemin hazırladığına dikkat çekmişti.

‘Tüm Dünyanın Kullandığı Bir Aşı Şart’

bill gates açıklama

Virüsün hızla yayıldığını vurgulayan Gates ‘Çiçek hastalığı ile karşılaştırdığımız zaman ölüm oranlarının son derece düşük olduğunu görüyoruz. Ancak tüm dünyanın kullandığı bir aşı geliştirene kadar hastalığın önüne geçmek çok mümkün görünmüyor. Salgın birkaç ay içerisinde kontrol altına alınsa bile sonbaharda tekrarlayarak hayatımıza geri gelebilir. Bu sebeple tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi son derece önemli’ dedi. Bu senaryo ise pek çok kişi tarafından ‘korkunç’ olarak tanımlandı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı