Dünya

Boeing, Kaybedilen Güveni Geri Kazanmaya Çalışıyor

Boeing, Kaybedilen Güveni Geri Kazanmaya Çalışıyor

Bir sene içinde iki ayrı Boeing 737 Max modeli uçağın düşmesi ile büyük bir prestij ve güven kaybı yaşayan firma, bu güveni tekrar sağlayacaklarını fakat bunun için zamana ihtiyaç duyduklarını açıkladı.

Uçak üretici firmaları arasında en bilindik marka olarak görülen Boeing şirketi, son bir sene içinde iki büyük uçak kazası yaşadı. 737 Max modellerinde görülen bir sistem arızası nedeniyle uçak kazalarının yaşandığını belirten firma yetkilileri, problemin çözene kadar 737 Max model uçakların kullanılmamasını istedi.

Boeing, Kaybedilen Güveni Geri Kazanmaya Çalışıyor

Boeing 737 Max Model Uçaklar Tekrardan Uçuşa Başlıyor

Boeing Yönetim Kurulu Başkanı, bugün çok önemli açıklamalarda bulundu. Yaşanan 2 uçak kazasında da sorunun kokpit uyarı sisteminden kaynaklanan bir problemden dolayı olduğunu belirtti. Boeing olarak insanların güvenini kaybettiklerini fakat bu güveni tekrardan kazanacaklarını açıkladı.

Açıklamalarına devam eden Dennis Muilenburg, yaşanan bu üzücü olaylardan sonra insanlarla ve havayolu firmaları ile açık bir iletişim kuramadıklarını söyledi. Kokpit uyarı sisteminde yer alan hatayı çözdüklerini ve ağustos ayından itibaren Boeing 737 Max tipi uçakların tekrardan uçuşa başlayacağını açıkladı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı