Dünya

Brezilyalı Facebook Yayıncısı, Razer Sponsorluğunu Kaybetti

Brezilyalı Facebook Yayıncısı, Razer Sponsorluğunu Kaybetti

Gabriela Cattuzo adındaki Facebook yayıncısı, attığı bir tweet yüzünden Razer ile olan sponsorluğunu kaybetti. Brezilyalı Cattuzo, Facebook üzerinden yaptığı canlı yayınlarla tanınan bir kadın… Ancak başı bu aralar attığı bir tweet yüzünden oldukça belada… Twitter’dan yazdığı bir tweette ‘’erkekler çöp’’ ifadesini kullanan Cattuzo, Razer şirketinin ‘’influencer’’ isimli programından çıkartıldı. Razer Brezilya ofisi, Gabriela Cattuzo’nun attığı tweet için ‘’aşırıcılık’’ olarak belirtti.

Brezilyalı Facebook Yayıncısı, Razer Sponsorluğunu Kaybetti

Attığı Bir Tweet ile Sponsorluğu Kaybetti

Brezilyalı Facebook yayıncısı Gabriela Cattuzo, geçen hafta bir boğanın üstünde resim çektirdi. Mekanik bir boğanın üstünde çektirdiği resmi Twitter’dan paylaşan Cattuzo’ya, ismi açıklanmayan bir Twitter üyesi yorum yaptı. Yaptığı yorumda ‘’Bana istediğin kadar binebilirsin’’ ifadelerini kullanan kullanıcıya Cattuzzo çok sert bir şekilde geri dönüş yaptı. Cattuzo cevap niteliğindeki tweette şunları söyledi:
‘’Kadınlar espri ya da şaka yapabilir. Ancak her olayda kadınları cinsel obje olarak gören aptallar sürecek olacak. İşte tam da bu yüzden bütün erkekler çöp’’

Attığı bu tweetten sonra olumsuz tepkiler alan Cattuzo, bir süre sonra şu tweeti attı.

‘’Azınlıktaki ve aptal olmayan tüm erkekleri tenzih ederim’’

Bu tweetlerin ardından 24 Haziran 2019 tarihinde Razer Brezilya ofisi açıklama yaparak, Gabriela Cattuzo’ya verdikleri sponsorluktan geri çekildiklerini açıkladı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı