Dünya

CES 2021 Kararı Açıklandı!

Dünyanın en önde gelen teknoloji fuarları arasında yer almakta olan CES 2021, corona virüs açıklamasını gerçekleştirdi. İçinde bulunduğumuz yılda, 7 Ocak ve 10 Ocak tarihleri arasında gerçekleşmiş olan fuar, önümüzdeki sene için de planlarını şimdiden ayarladı. Bu fuarın geleceği, corona virüsü salgını sebebi ile merak edilmekteydi.

Her yıl teknoloji şirketleri, tanıtımını yapmak istediği ve piyasaya sunmaya hazırladığı ürünleri CES’te dünyaya sergilemekteydi. Virüs tehlikesi sebebi ile fuarın önümüzdeki yıl yapılıp yapılmayacağı oldukça merak edilmekteydi. Fuar yönetimi yapmış olduğu açıklama ile son noktayı koydu.

CES 2021 Fuarı Önümüzdeki Yıl Las Vegas’ta düzenlenecek

Bir gelenek haline gelen Las Vegas Convention Center’da yapılan bu fuar, önümüzdeki yıl için de aynı yerde yapılacağı duyuruldu. Fakat ABD’de virüs salgının yüksek tehlike sınırında olması nedeni ile fuarın nasıl düzenleneceğini hakkında akıllarda soru işareti oluşturuyor. Günümüzde ise ABD’de 1.8 milyon corona virüs vakası var. Las Vegas’ın bağlı olduğu Nevada eyaletinde ise 8.688 vaka bulunmakta.

Bu fuarın hem fiziken hem de dijital olarak yapılması da düşünülmekte. Geçtiğimiz yıl 175 bin civarında ziyaretçiye ev sahipliği yapan fuar, 980 milyon dolarlık bir etkinlik bir hale geldi. Şirketlerin ürün tanıtımları, firmaların arasında yapmış olduğu anlaşmalar vb. gelişmelerin yaşandığı fuarda akıllı telefon, araba, televizyon, ev eşyaları, bilgisayarlar, donanımlar, robotlar vb. ürünler kendisini göstermekte.

Bu fuarın yapılacağı tarih 6 – 9 Ocak 2021 olarak açıklandı. Bunun yanında etkinlik sırasında hijyen kurallarına uyulacağı da söylendi. Her katılımcının maske takacağı söylenirken, belli zaman aralıklarında temizlik olacağı da açıklamalar arasında yer aldı. Bunun yanında oturma düzenlerinin de sosyal mesafeye göre ayarlanacağı, dokunma alanlarının minimum seviyede olacağı söylendi. Daha pek çok önlemlerin alınması planlanan bu fuar da şirketler ürünlerini sergileme fırsatı yakalayacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı