Dünya

Çin’de Kuluçka Süresi Daha Uzun Olan Yeni Koronavirüs Tespit Edilmesi Paniğe Neden Oldu!

İlk kez Çin’de ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını tüm dünyada pandemi olarak ifade edildi. Salgının insanlara bulaşması ve kontrolden çıkmasının en önemli nedeninin ise kuluçka süresi olduğu belirtildi. Bunun adından Çin’de tamamen kontrol altına alındığı iddia edilen salgının yeniden ortaya çıkmaya başladığı belirlendi. Normalde salgının 14 ile 21 günlük bir kuluçka süresine sahip olduğu ve virüsün belirti gösterinceye kadar tespit edilmesi ve gerekli önlemlerin alınmasının son derece zor olduğu belirtildi.

Kuluçka Süresi Uzamaya Başladı!

Koronavirüs salgınının merkezi olarak kabul edilen Çin’de hayat normale dönmeye başladı. Ancak bu durum tedbirin elden bırakılmasına da neden oldu. Sıfırlanan yeni vaka sayısının son günlerde yeniden artmaya başladığı belirlendi. Bunun üzerine Çin tarafından pek çok kişiyi endişelendirecek yeni bir açıklama geldi. Yeni vakalarda tespit edilen durumun daha büyük tehlikelere yol açabileceğinin altı çizildi. Bunun ardından ülkede bulunan yeni vakaların kuluçka sürelerinin çok daha fazla olduğu belirlendi.

Bu durum salgının yeniden yayılarak kontrolden çıkmasını ve daha fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olabileceği ifade edildi. Bazı kişilerde belirti göstermeden ilerlemesi nedeniyle hayatın normale döndüğü ve kalabalığın yeniden görüldüğü ülkede yeni bir felakete ve dolayısıyla tüm dünyayı etkileyebilecek bir sürece neden olabileceği ifade ediliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı