Dünya

Corona Önlemlerine Uyulmazsa 40 Milyon Kişi Ölebilir!

Corona virüs salgını dünyada pek çok ülkeyi etkilemeye devam ediyor. Bir pandemi halini alan salgından 20 binin üzerinde kişi hayatını kaybetti. Dünya çapında 500 binden fazla insana corona virüs teşhisi konuldu. Bu sayının her geçen gün artış göstermesi endişe verici olarak ifade ediliyor.

Corona virüs salgını ile mücadelede insanlara  mecbur kalmadıkça evden çıkmamaları gerektiği öneriliyor. Ancak kurallara uyulmadığı ve bazı durumların görmezden gelindiği olaylar yaşanmaya başlıyor. Londra Kraliyet Akademisi virüs salgını hakkında bilim insanları eşliğinde bir araştırmada bulundu. Salgının önüne geçebilecek kesin bir tanının konulmaması ve kurallara uyulmamasından dolayı dünya genelinde corona virüsünden ölen kişi sayısının 1.8 milyondan fazla olabileceği belirtildi. Bu rakamlar kulağa son derece korkutucu geliyor.

Rakamlar Daha Korkunç Boyutlara Ulaşabilir

Londra Kraliyet Akademisi bilim insanları bir anlamda Dünya Sağlık Örgütü tarafından gündeme taşınan araştırma sonuçlarını incelediler. Ülkelerin ölüm oranları, demografik yapıları, sosyal yaşantıları da dikkate alınarak detaylı bir araştırma yapıldı. Bu araştırma çerçevesinde ortaya korkunç rakamlar çıktı.

Sosyal mesafeyi korumak ve evden dışarı çıkmamak hastalığın yayılmasını engellemek için son derece önemli. Bu kurallara doğru şekilde uyulduğunda milyonlarca kişinin salgını kolaylıkla atlatmaları bekleniyor. Salgın konusunda gerekli önlemlerin alınmaması ve sosyal izolasyona dikkat edilmemesi halinde ortaya çıkan ölüm tahmin raporu adeta kan donduruyor. Virüs salgınından 40 milyon kişi etkilenebilir ve salgın kontrolden çıkarsa 40 milyon kişi ölebilir. Gerekli önlemler zamanında alınmasaydı Birleşik Krallık içerisinde 500 binden fazla can kaybının yaşanabileceği de tahminler arasında yer alıyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı