Dünya

Corona Teşhisi Konulan 18 Yaşındaki Genç Bir Gün Sonra Öldü!

 Corona virüs pandemisi tüm dünyada devam ediyor. Salgının daha fazla büyümemesi için her insanın mecbur kalmadıkça evden çıkmaması gerektiği ifade ediliyor. Virüs salgınından 60 yaş üzeri ve kronik hastalığı olan kişilerin etkilendiği iddia edilmişti. Şimdiye kadar gerçekleşen tabloya bakıldığı zaman ölüm oranlarının yaşlı nüfus üzerinde yoğunlaşması da doğrular nitelikteydi. Ancak son günlerde dünyadan gelen ölümler sebebiyle tabloda bazı değişiklikler yaşanmaya başladı.

İngiltere’de yaşanan bir ölüm kafaları karıştırdı. İngiltere’de 18 yaşındaki bir gence yapılan corona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından sadece bir gün sonra hayatını kaybetmesi büyük paniğe neden oldu. Kimliği paylaşılmayan gencin Coventry’de bulunan Üniversite hastanesinde hayatını kaybettiği belirlendi. İngiltere’de salgının yayılma oranına bakıldığı zaman ülkede meydana gelen 281 ölümün aslında küçük bir ölüm oranı olduğu ve beklentilerin altında kaldığı ifade ediliyor.

Altta Yatan Sağlık Sorunları Varmış

18 yaşındaki gencin ölümü yetkililer tarafından hazırlanan bir Telgraf sonrasında kamuoyuna duyuruldu. Hastane yetkilileri tarafından 18 yaşındaki gence hastaneye bulgularla geldiği ilk anda test yapıldığı ve birkaç saat içerisinde corona virüsü teşhisi konduğu belirlendi. Teşhisin ardından hemen tedaviye başlanmasına rağmen genç 1 gün sonra hayatını kaybetti. Yetkililer gencin sağlık geçmişini inceledikleri zaman altta yatan ciddi sağlık sorunlarının olduğunu belirledi. Gencin ölümünden sonra virüsün ciddiyeti bir kez daha gözler önüne serildi. Günümüzde pek çok genç virüsü hafif şekilde atlatabileceklerini düşünürken çeşitli faktörlerle birleşmesi halinde ölümcül olabileceğinin altı bir kez daha çizildi. Genç ölümlerinin gerekli önlemler alınmadığı takdirde artmasından endişe ediliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı