Dünya

Corona Virüs İle Mücadele İçin İlk Ateş Ölçen Bileklik Geliştirildi!

Hindistan’da bulunan bir şirket, corona virüsün semptomlarından birisi olan ateşi ölçebilecek sensörlere sahip bir bileklik geliştirdiler.Geliştirilen bu bileklik vücut sıcaklığını, kalp ritmini, kan basıncını ve uykuyu da takip etmektedir.

Tüm dünyada panik yaratmaya devam eden yeni corona virüs salgını ile mücadele kapsamında yeni teknolojik gelişmeler de yaşanmaktadır.Salgın ile mücadele için geliştirilen bu bileklik hayatımızı baya kolaylaştıracak.

Hindistan’da bulunan bir şirket olan GOQii, dünyanın ilk vücut sıcaklığını ölçen sensörlere sahip bilekliğinin tanıtımını yaptı. Sensörlü bilekliğin corona virüste erken teşhis için baya faydalı olacağı düşünülmekte.

GOQii Vital 3.0 adı verilmiş olan bu yeni bileklik, vücut sıcaklığından başka kalp atış hızı, kan basıncı ve uyku gibi faaliyetlerini de takip edecek.Bunların yanında adım ve kalori hesabını da yapma özelliği bulunuyor.

GOQii, Hindistan’da testten önce erken biçimde corona virüsü tespit etme amacı ile klinik testler yapmak için Alman sağlık teknolojileri şirketi Thryve ile birlikte hareket etmektedir.GOQii Vital 3.0, entegre sıcaklık göstergesi ile iki yoldan sıcaklık izleyen termal sensör bulundurmaktadır.

Bu iki yoldan biri sürekli olarak yapılmış olan sıcaklık takibiyken diğeri ise kullanıcının isteğine göre kontrol edebildiği özelliktir.Sıcaklık ölçümünün aralığı 77 Fahrenhayt ile 113 Fahrenhayt arasında değişmekte ve sıcaklık sadece artı veya eksi 0,3 Fahrenhayt sapma ile tespit edilmektedir.

Dünya genelinde, corona virüs ile mücadele kapsamında erken teşhis ve hastalığın kontrolü büyük bir önem kazanmış halde.Bu durumda giyilebilir teknolojilerin önemi gittikçe artmaktadır ve çok yakın bir zamanda ABD ordusu, bu tarz bir cihazın geliştirilmesi için teknoloji şirketlerine seslenmişti.GOQii şirketi de GOQii Vital 3 hakkındaki detayları, ABD Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı kuruluşlardan Medical Technology Enterprise Consortium ile paylaştı ve şuan da geri bildirim beklemektedir

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı