DünyaOyun

COVİD-19’dan Ölen Genç için Animal Crossing’de Sanal Cenaze Töreni Düzenlendi!

ABD’de corona virüs sebebi ile hayatını kaybeden 23 yaşındaki bir genç için, arkadaşları ve ailesi tarafından Animal Crossing, New Horizons oyununda cenaze töreni yapıldı.Hayatını kaybeden genç, sevdikleri tarafından oyunlara olan tutkusu ile tanınmaktaydı.

Corona virüs salgını, dünyada toplam 270 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu.ABD, corona virüs salgınından etkilenen ülkeler arasında birinci sırada yer almaktadır.Corona virüsün bulaşıcı olma özelliği sebebi ile cenaze törenleri bile yapılamamakta.ABD’de karantina önlemleri sürerken, salgından vefat edenler için tören düzenlenmiyor.

New York eyaletinde, corona virüs sebebi ile hayatını kaybetmiş olan Branden Perez için Nintendo’nun popüler video oyunu olan Animal Crossing: New Horizons’da ailesi ve sevdikleri tarafından sanal bir cenaze töreni hazırlandı.  

Branden Perez’in kalp rahatsızlığı da bulunmaktaydı, corona virüse yakalanmasının ardından ateşlenerek hastaneye kaldırıldı.Hastanede kaldığı süreçte açık kalp ameliyatı geçirdi.Branden’in ailesi cenaze töreni hazırlayamadıkları için oldukça üzgün.

Branden Perez’in 36 yaşında olan kuzeni Pricsilla Perez, “Branden oyunları çok severdi, bu nedenle bu tür bir cenaze töreni onun için harikaydı.Şu ana kadar görmüş olduğum en güzel şeydi. Kuzenimin Animal Crossing’de üzerine inşa etmiş olduğu kasabaya giderek çiçek bırakabildik.O kasaba her zaman onunla birlikte olabileceğimiz bir yer” ifadelerini kullandı.

Pricsilla Perez adanın şifre korumalı olduğunu söyledi ve Branden’i bu kasabada istedikleri zaman ziyaret edebileceklerini belirtti.

Nintendo Switch platformuna özel olan yeni Animal Crossing oyunu, 20 Mart’ta satışa çıktığından itibaren dünya genelinde popüler hale geldi.

Oyunu Oynayan kişiler bazen salgının stresinden kurtulmak için, bazen de bu tarz fikirler için oyunu oynamayı tercih ediyor.Nintendo, Animal Crossing: New Horizons‘ın piyasaya çıkarıldığı ilk 12 günde 11.77 milyon kopya sattığını ve satışların ilk altı haftada 13.4 milyona ulaştığını söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı