Dünya

Donald Trump, Hackerlar Tarafından Tehdit Edildi!

Dünyaca ünlü kişilerin bulunduğu bir hukuk firmasını hackleyen hacker grubu, şimdi de ABD Başkanı Donald Trump’ hedef aldı.

Hackerlar, 42 milyon dolar talep ederken Trump’ı kirli çamaşırlarını yayınlamakla tehdit ettiler.

Geçtiğimiz günlerde pek çok ünlü kişinin çalışmış olduğu bir hukuk firmasına sızan REvil fidye yazılım grubu, şimdi de ABD Başkanı Donald Trump’ı hedef aldı.

REvil fidye Yazılım Grubu, Grubman Shire Meiselas & Sacks hukuk firmasının veri tabanına sızmıştı.Madonna’dan Robert DeNiro’ya kadar pek çok ünlü ismin çalıştığı firmanın 756 GB verisini bu grup çalmıştı.Bu veriler arasında gizli sözleşmeler, e-posta adresleri ve yazışmalar yer alıyordu.

Hackerler, 14 Mayıs gününe kadar 21 milyon dolar istemişlerdi fakat New York merkezli hukuk firması hacker grubunun isteğini reddetti.Grup, istedikleri ücreti iki katına çıkararak 42 milyon dolar istedi ve Donald Trump’ın gizli verilerini yayınlamakla tehdit etti.

Grup, yayınlamış olduğu fidye açıklamasında fidyenin artık 42.000.000 dolar olduğunu ve yayınlayacakları diğer kişinin Donald Trump olduğunu belirtti.Açıklamalarının devamında ise devam eden bir seçimin bulunduğunu ve tonlarca kirli çamaşırını bulduklarını açıkladı.

Grup ‘’Sayın Trump, eğer başkan olarak kalmak istiyorsanız onları uyarın, diğer türlü bu hırsınızı sonsuza kadar unutmalısınız ve siz oy veren insanlar, böyle bir yayınlamadan sonra kesinlikle Trump’ı başkan olarak görmek istemeyeceksiniz.Ödeme yapmak için son tarih bir hafta” şeklinde uyarıda bulundu.

Hacker grubu, fidyeyi kripto para olan Monero şeklinde talep etti fakat daha yüksek bir talep ödenirse Bitcoin olarakta kabul edeceklerini belirtti.Trump daha önce bu hukuk firması ile hiç çalışmamış olmasına rağmen grubun bahsettiği verilere nasıl ulaştığı ise merak konusu.

Hukuk firması, fidye ödense bile hackerların bu verileri yayınlama ihtimali olduğunu söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı