Dünya

Donald Trump Koronavirüs Salgınını Seçim Çalışmaları İçin Kullanıyor Mu?

 Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına aldığı gibi bu süreç içerisinde ABD’de etkisini hissettirdi. ABD tarafından ilk aşamada çok dikkate alınmamıştı. Bu süreç içerisinde ABD’de vaka sayıları artmaya başladı. Vaka sayılarıyla birlikte ölüm oranları da hızla yükseldi. Yapılan son değerlendirmelerde dünya genelinde en çok ölümün yaşandığı ülke ABD oldu.

ABD’de Başkan Donald Trump öncülüğünde virüsle mücadele çalışmaları devam ediyor. Ekonomik endişenin yaşanmaması ve vatandaşların desteklenmesi için geçtiğimiz günlerde 2.3 trilyon dolar civarında bir destek paketi açıklanmıştı. Destek paketi ile birlikte piyasalar rahatlamıştı. Sürecin şimdilerde büyük tedbirlerle yönetildiği Amerika’da 200 binden fazla ölüm tahminleri yapılıyor.

Donald Trump Seçim Kampanyası Mı Yapıyor?

donald trump açıklama

Donald Trump son dönemlerde kriz ortamını yatıştırmak ve vatandaşlara daha fazla bilgi vermek için Beyaz Saray’da basın toplantıları düzenliyor. Bu toplantılarda yaptığı konuşmalar hakkında bazı tartışmalar gündeme gelmeye başladı. Trump’un süreci kullanarak ilerleyen dönemlerdeki seçim kampanyaları için bir anlamda ortam hazırladığı iddia edildi.

Krizin hakim olduğu ülkede tüm sakinliğiyle açıklama yapan Trump’un kendisini iyi ve güçlü bir lider gibi göstermeye çalıştığı iddia edildi. Basın toplantılarının pek çok kişi tarafından izlendiğini iddia etmesi ve bunun üzerine konuşması ise konuyu siyasete çektiğinin bir göstergesi olarak ifade ediliyor. Seçim mitingleri düzenleyemediği için virüs hakkındaki süreci anlatacak basın toplantıları düzenlemesinin başka bir fırsat olduğu düşünülüyor. Bu süreci seçim çalışmaları için kullanacağı ve yeniden oluşan kötü algıyı sileceği tahmin ediliyor. Ülkede bu konuda görüşler çığ gibi büyüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı