Dünya

Dünya Sağlık Örgütü Yeni Ekibiyle Koronavirüsün Çin’de Çıkışını Araştıracak!

Koronavirüs salgını son zamanlarda tüm dünyayı etkisi altına almayı başardı. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını bu süreç içerisinde pandemi olarak anıldı. Salgının ortaya çıkış noktası olan Çin çeşitli iddialarla karşı karşıya kaldı. Bunun yanı sıra salgın konusunda yeterli çalışmaları yapmadığı ve bu yüzden oldukça etkisiz kaldığı ve sürecin daha zor bir hal aldığı konusunda da Dünya Sağlık Örgütü çeşitli iddialar ile kaşı karşıya kaldı.

Dünya Sağlık Örgütü Hakkında Çıkan İddiaları Yumuşatmak İstiyor

Salgının pek çok ölüme neden olması ve giderek tehlikeli bir duruma gelmesi üzerine çeşitli tartışmalar gündeme gelmişti. Bu süreçte Dünya Sağlık Örgütü’nü suçlayan pek çok ülke oldu. Hatta ABD tavrını sert bir şekilde ortaya koyarak örgütten çekildiğini duyurdu. Bu konu hakkında Dünya Sağlık Örgütü ortaya çıkan kötü şöhretini ortadan kaldırmak amacıyla harekete geçti.

Dünya Sağlık Örgütü almış olduğu bir karar sonrasında Çin’e bir ekip göndereceğini açıkladı. Bu ekip biyologlardan hayvan uzmanlarına kadar geniş bir ekipten oluşacak. Özellikle virüsün yayıldığı söylenen hayvan pazarlarında ciddi bir inceleme yapılacak. Ekibin çalışma sonucunda elde etmiş olduğu verilerin değerlendirilmesinin ardından süreç hakkında daha ney bilgilerin verilmesi bekleniyor. Bununla birlikte Dünya Sağlık Örgütü tarafından alınan inceleme kararı yeni tartışmalara neden oldu. Kararın son derece geç kalınmış bir karar olduğunun da altı özellikle çizilmiş oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı