Dünya

Eski Başkan Obama, Yeni Başkanlık Seçimleri İçin Tarafını Açıkladı!

Kasım ayında Amerika’da yeni başkanlık seçimlerinin yapılması bekleniyor. Koronavirüs salgını nedeniyle süreç henüz netleşmemiş olsa da şimdiden seçim çalışmaları için ülkede kollar sıvandı. Eski ABD Başkanı olan Barack Obama bu süreçte başkanlık seçimlerinde adaylığını koyacağını açıklayan Joe Biden’e olan desteğini resmen açıklamış oldu.

Eski ABD Başkanı Obama konu hakkında salgını örnek göstererek bir basın açıklaması yapmak yerine sosyal medya üzerinden bir videolu mesaj yayınladı. Obama’nın geçmiş dönemde eski yardımcısı olan Joen Biden’i çalışmaları konusunda yeni başkanlık döneminde de desteklemeye devam edeceğini açıkladı.

Barack Obama Tarafını Seçti

barack obama

Bir başkanlık yarışında daha önce tarafını açıklamayan ve tüm adaylara başarılar dileyen eski başkan bu sefer kurallarını değiştirdi. İlk defa bir başkanlık seçimi öncesinde tarafını belli etti. Diğer siyasetçilere de bazı çağrılarda bulundu.

Amerika’da yeni bir yönetim anlayışının benimsenmesi ve yeni bir sayfa açılması gerektiğini düşünen eski başkan, Demokrat Parti diğer adaylarına da seslendi. Seçim süresince Biden’in yanında olmaları ve birlik içerisinde hareket etmeleri gerektiğine vurgu yaptı.

Daha önceki dönemde Demokrat Parti’den adaylığını açıklayan, aday adayı olduğu ifade edilen Bernie Sanders, sürdürdüğü kampanyada başarı elde edemediğini dile getirmişti. Bu sebeple bir süre sonra kazanma şansının kalmadığını dile getirerek başkanlık yarışından çekildi. Sanders’de bu süreç içerisinde adaylığını açıklayan Biden’e destek verdiği konusunda açıklamalarda bulunmuştu.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı