Dünya

Fransa’da Sokağa Çıkma Yasağı Hakkında Son Karar Verildi!

Koronavirüs salgını pek çok ülkede etkisini artırmaya devam ediyor. Fransa’da vaka ve ölüm sayılarının giderek arttığı ülkeler arasında yer alıyor. Bir süre önce ölüm oranlarının yükselmesi nedeniyle ülkede sokağa çıkma yasağının getirilmesine karar verilmişti. Bu yasak çerçevesinde salgının kontrol altına alınması bekleniyordu ancak beklenildiği gibi olmadı. Ülkede ölü ve vaka sayıları artmaya devam ediyor.

Ülkede bir süredir zorunlu haller dışında sokağa çıkmanın sınırlandırılmasına karar verilmişti. Yetkililer tarafından yapılan yeni bir açıklamanın ardından sokağa çıkma yasağının yeniden sınırlandırılmasına karar verildi. Yasak süreci 11 Mayıs tarihine kadar uzatılacak.

Sokağa Çıkma Yasağı Süresi Uzatılacak

macron açıklama

Fransa’da Macron basına önemli açıklamalarda bulundu. Salgınla mücadele devam ederken Macron, sağlık çalışanlarına ayrıca teşekkür ettiğini bildirdi. Bu süreç içerisinde riske girerek tehlike altında çalıştıklarını ve buna rağmen başarılı sonuçlar elde ettiklerinin altını çizdi. Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören hasta sayısında ciddi bir azalmanın meydana geldiği ifade edildi.

Pek çok ülkede olduğu gibi Fransa’da da maske, eldiven, el dezenfektanı gibi çeşitli ürünlerde ciddi eksiklerin olduğu ve temin etmek için diğer ülkelerle görüşmelerin devam ettiği bildirildi. Ülkede okulların kademeli olarak açılmasına karar verildi. Üniversiteler ise bu süreçte yaza kadar açılmayacak.

Koronavirüsle mücadele için sosyal izolasyonun bir süre daha devam etmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Bu noktada sınırlı olarak devam eden sokağa çıkma yasağının 11 Mayıs’a kadar devam etmesi planlanıyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı