DünyaGündem

Galler Prensi Charles Koronavirüse Yakalandı

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in oğlu Galler Prensi Charles, yaptırdığı koronavirüs testinin sonucunun pozitif olduğunu açıkladı. Böylelikle Covid-19 virüsü, İngiltere Kraliyet Ailesi’ne kadar ulaşmış oldu. Birkaç gün önce oğlu Prens William Dublin’de Covid-19 Çağrı Merkezi’ne gerçekleştirdiği ziyaret esnasında çalışanlara koronavirüs yaydığı konusunda espri yapmıştı. Aradan geçen birkaç günün sonunda babasının koronavirüs testi pozitif çıktı.

Koronavirüs hakkında sık sık espriler yapan Prens William’ın güldüğü anlar kameralara yansımıştı. Şuan yaşadıkları durumu kelimelerle tarif edebilmek mümkün değil. Koronavirüs genç yaşlı hiçbir ayrım yapmadan yayılmaya devam ediyor. Önlemler alınmadıkça da yayılmaya devam edecek gibi gözüküyor. İngiltere, insanların bağışıklık kazanması adına koronavirüs için fazla tedbir alınmayacağı açıklamasında bulundu. Bu açıklama halk tarafından büyük tepki toplarken Kraliyet Ailesi’nden birisinin koronavirüse yakalanması üzerine devletin nasıl bir hamle yapacağı ve bu konu hakkında açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.

 Prens Charles, koronavirüse yakalanması üzerine işlerini ev üzerinden yürüttüğünü, sağlık durumunun oldukça iyi olduğunu belirtti. Ayrıca eşi Camilla ile beraber kendilerini evde izole ettikleri açıklandı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’da Yakalandı

İngiltere’den söz açılmışken birkaç gün önce İngiltere Başbakanı Boris Johnson’un koronavirüs testi pozitif çıktığı açıklandı. Johnson, kabineyi telekonferans ile yöneteceğini, kendini karantinaya aldığını söyledi. Son 24 saatte yaşadığı hafif koronavirüs belirtileri ile beraber test gerçekleştirmiş ve pozitif çıktığını belirtti. Boris Johnson’la beraber bir bakanın da koronavirüse yakalandığı ifade edildi. Görevi henüz dış işleri bakanına teslim etmeyeceği kabineyi kendisinin yöneteceğini açıkladı.

İngiltere Başbakanı, koronavirüs salgını için önlem alınmayacağını ve virüs karşısında bağışıklık kazanılacağını açıklamıştı. Bu açıklama büyük tepki çekmişti. Yüzlerce insan tarafından protesto edilen bu açıklamanın üzerinden henüz birkaç gün geçmişti ki Boris Johnson’da koronavirüse yakalandı. İngiltere’nin virüs karşısında somut bir adım atmayacağı merakla bekleniyor. İngiliz halkına göre insanların bağışıklık kazanmasını beklemek, yüzbinlerce milyonlarca insanın ölme ihtimaline göz yummak demek. Halk bu konuda bir şeyler yapılması adına imza topluyor ve protestolara hız kesmeden devam ediyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı