Dünya

Google, Müşterisine Yanlışlıkla 10 Tane Pixel 4 Telefon Yolladı; Hatayı Düzeltirken Yine Hata Yaptı!

Google, bir tane Pixel 4 cihazı sipariş etmiş olan bir müşterisine yanlışlıkla 10 tane Pixel 4 cihazı yolladı.

Google Müşteri Hizmetleri, hata hakkında uyarılmasına rağmen cihazları geri isterken de hata yaptı, Google Müşteri Hizmetleri lojistiğinin çok iyi olmadığı söylentileri bulunuyor.

Teknoloji ve bilişim devi olan Google yine müşteri hizmetleri ve lojistik nedeniyle sorun yaşıyor.

Google verdiği hizmetlerin lojistik kısmı ile ilgili bazen sorun yaşayan ve müşteri hizmetleri konusunda çok iyi sayılmayan Google, bu sefer de bir müşterisine yanlışlıkla 10 tane Pixel 4 telefon gönderdi, yalnız bir tane Pixel 4 sipariş veren müşteri, Google’ı durumdan haberdar etmek istedi.

Reddit kullanıcısı olan timias55, durumu fark ettikten sonra müşteri hizmetlerini arayarak bilgilendirdi.Kullanıcının anlattıklarına göre, siyah bir Pixel 4 64 GB telefon siparişi verdi fakat iki gün sonra FedEx kargo ile birlikte 10 adet Pixel 4 cihaz gönderildi.Durumu müşteri hizmetlerine anlattı.Google Müşteri Hizmetleri ilk olarak sevk irsaliyesinin fotoğrafını istedi, daha sonra fazladan gelen akıllı telefonların fotoğrafını talep etti.

Kendi telefonunu kargodan çıkararak kalan 9 telefonun fotoğrafını Google’a yollayan kişi, müşteri hizmetleri tarafından kendisine 3 kez bekletilerek sonunda tarafına 2 gün sonra bir e-posta gönderildiğini söyledi.

Google Müşteri Hizmetleri, göndermiş olduğu e-postada müşteriye, FedEx Kargo’nun fazladan gönderilen telefonları almak için müşterinin evine uğrayacağı konusunda bilgi verildi.Bunun yanında, Google yine bir hata yaparak takip faturasına bir telefonu eksik yazarak toplamda 8 telefonun geri alınacağını belirtti.

Aslında bu durum, müşteri için oldukça karlı bir sonuçtu çünkü yapılan yanlışlığın toplam bedeli 4990 dolar artı vergilerden oluşuyordu, timias55 isimli kullanıcı iyi niyetli olduğu için cihazları geri gönderdi.

Yapılan bu hata ile birlikte Google’ın müşteri hizmetlerinde bulunan büyük boşluklar bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı