Dünya

Hindistan’da Sokağa Çıkanlara Dayak Şoku!

Corona virüs salgını ile başa çıkmak ve salgının en kısa sürede kontrol altına alınmasını sağlamak için dünya çapında çeşitli önlemler alınıyor. Pek çok ülkede salgının boyutu korkutucu noktalara geldi. Dünya genelinde insanların sokağa çıkmasını engellemek ve sosyal izolasyonu sağlamak için sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Hindistan’da sokağa çıkma yasağına uymayanlar için çeşitli cezalar uygulanıyor. Para cezası caydırıcı olmayınca polis sokağa çıkan vatandaşları dövmeye başladı.

Hint polisi sopalarla vatandaşlara karşı çeşitli önlemler almaya başladılar. Polisin müdahalesinin zaman zaman son derece sert olması da dünya basınında da yer bulmaya başladı.

Sokağa Çıkanlara Sopalı Müdahalede Bulunuyorlar

Hindistan’da corona virüsü ile mücadele devam ediyor.  1 milyar 339 milyon kişinin yaşadığı ülkede virüsün yayılmasını engellemek için sokağa çıkma yasağı uyguladı. Sokağa çıkma yasağına uymayan kişiler için para cezaları uygulanmasına karar verildi. Yine de yasağa uymayan kişiler olduğu tespit edildi. Hindistan polisinin tepkilerinin ise son derece sert olduğu belirlendi. Polis sokakta sürekli olarak devriye gezerken yasağa uyulup uyulmadığını kontrol etti. Yasağa uymayan kişilere yapılan müdahale son derece sertti.

3 haftalık sokağa çıkma yasağının ilk gününde pek çok kişinin yasağa uymadığı belirlendi. Yasak kapsamında sadece sağlık çalışanları, kolluk kuvvetleri ve medya çalışanlarının sokağa çıkmalarına izin verildi. Halktan çıkanlar ise polis tarafından tekme tokat dövülerek evlerine gönderildi. Polisin sert müdahalesi tartışmalara neden olurken yine de sokağa çıkma yasağında insanlar için caydırıcı olabileceği düşünülüyor. Hindistan’da şimdiden vaka sayısı 694 olarak belirlendi. 14 kişinin ise hayatını kaybettiği belirlendi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı