Dünya

Hollanda’da Koronavirüs Tedbirleri Azaltılmaya Başlandı!

Koronavirüs salgını ile tüm dünyada mücadele hız kesmeden devam ediyor. Hollanda’da salgından en fazla etkilenen ülkeler arasında yer almıştı. Pek çok vaka ve ölüm sayısının ardından ülkede salgın kontrol altına alınmaya başladı. Ölüm ve vaka sayılarında ciddi bir düşüş meydana geldi. Bunun üzerine ülkede yaşamın normale dönmesi için bazı çalışmalar devam ediyor.

Hollanda hükümeti tarafından yaşamın kontrollü bir şekilde normale dönmesi için çalışmalar başladı. Hollanda Başbakanı tarafından yapılan basın açıklaması sonrasında ülkede bazı tedbirlerin yavaş da olsa gevşetileceği dile getirildi. Ülkede okullar kapatılmış ve eğitime bir süre ara verilmişti. 11 Mayıs tarihinde ilkokulların açılmasına karar verildi. Kalabalığın engellenmesi içinse öğrencilerin gruplara bölünmesi ve bir hafta bir grubun diğer hafta ise diğer grubun okula gitmeleri bekleniyor.

Hangi Tedbirler Gevşetilecek?

Ülkede önlemlerin ne zaman tamamen kaldırılacağı merak konusu haline gelmişti. Bunun üzerine önlemlerin şimdilik tamamen kaldırılmasının pek mümkün olmadığı dile getirildi. Önlemleri tamamen kaldırmak salgının yeniden büyümesi ve kontrolden çıkması anlamına geliyor. Ülkede toplu olarak gerçekleştirilen etkinliklere 1 Eylül tarihine kadar ara verildi.

İnsanların biraz daha sabırlı olmaları gerektiğine vurgu yapılırken, gevşetilen önlemler hakkında önemli açıklamalar yapıldı. 18 yaşın altında bulunan gençler ise sosyal mesafe kuralarına dikkat etmek şartıyla ülkede açık havalarda spor faaliyetlerini gerçekleştirebilecekler.

Bakımevi ve yaşlılar için ziyaret kısıtlaması bir süre daha devam edecek. 20 Mayıs tarihine kadar sürecin uzatıldığı açıklandı.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı