Dünya

Hollywood Efsanesi 103 Yaşında Hayatını Kaybetti

Hollywood’un ve sinema tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Kirk Dougles sevenlerine kötü haberi verdi. Ünlü oyuncunun 103 yaşında hayata veda ettiği öğrenildi. Ünlü oyuncunun ölüm haberini ise oğlu kamuoyu ile paylaştı. Hollywood sineması denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden olan Douglas’ın ölümü pek çok sevenini üzdü.

Ünlü aktörün oğlu People dergisi için bir açıklamada bulundu. Babasının ölümünün ardından erin bir üzüntü yaşadığını dile getiren oğlu açıklamalarında ‘O tüm dünya için önemli biriydi. Sinemanın altın çağını yaşamış bir aktör olarak aramızdan ayrıldı. Ancak ben ve kardeşim için sadece babamızdı’ dedi.

Kirk Dougles Gerçekte Kimdir?

Gerçek adı Issur Danielovitch Demsky olan ünlü aktör aslında Rus kökenli ve bir Yahudi ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. New York’ta doğduktan sonra aktör olarak nam salana kadar pek çok ayrı işte çalıştı. Yapılan değerlendirmelerde 40 ayrı işte çalıştığı tespit edildi.

İlk filmi ile hala akıllarda kalan ünlü aktörün 1946 yılında ‘Martha Ivers’ın Sıradışı Aşkı’ yapımında önemli bir karakter canlandırdığı biliniyor. Ünlü bir yönetmen olan Stanley Kubrick tarafından Paths of Glory ce Spartacus filmleri ile eleştirmenlerden de tam not aldığı rolleri ile tüm dünyada kısa sürede ismini duyurmayı başardı.

Yaptığı roller ile üç kez Oscar adayı olarak gösterildi ancak heykelciği yıllar sonra 1995 yılında Yaşam Boyu Onu Ödülü ile almayı başardı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı