DünyaTeknoloji

Huawei P20 Lite (2019) dörtlü arka kamera ile gelecek!

Çin teknoloji devi Huawei geçen yıl tanıtttığı, Huawei P20, Huawei P20 Pro ve Huawei P20 Lite akıllı telefonlarından oluşan premium P20 akıllı telefon serisi ile adından çokça söz ettirdi. Şimdi ise P20 Lite modelinde bir takım değişikliğe gidebilmek için model üzerinde önemli revizeler gerçekleştirmek için hazırlanıyor.


Huawei P serisi P20 Lite (2019) modeli hakkında web üzerinden gelen sızıntılarda dikkatleri çeken en önemli detay cihazın içine yerleştirilmiş yükseltilmiş donanıma işaret ediyor.

Nova 4 olarak isimlendirilen delikli ekran tasarımına sahip olacak bu yeni Huawei P20 Lite (2019) ‘un en dikkat çeken noktalarından biri diğeri olarak karşımıza çıkıyor.

Bu sızıntılar, şirket tarafından yaklaşmakta olan orta menzilli akıllı telefonun ana özelliklerine bizlere önemli fikirler veriyor. Şimdi bu yeni mobil canavara yakından inceleyelim.

Söylentilere göre Huawei P20 Lite (2019) özellikleri:

Huawei P20 Lite (2019), 2.2GHz hızında HiSilicon Kirin 710 yonga setine sahip bir işlemci ile gün yüzüne çıkacak. Bu işlemcinin Huawei’nin yeni tanıttığı Huawei P Smart Z ve Y9 Prime’ın (2019) bulunduğunu biliyoruz. Kusursuz bir kullanıcı deneyimi için sunulan İşlemci 12nm mimarisinde üretilmiştir.

Yeni Huawei 2019 P20 Lite, bellek olarak 4GB RAM ile piyasada boy gösterecek.
Depolama ihtiyacını rahatlıkla karşılayacak 64GB ve 128GB depolama alanı seçenekleri olacağı sızdırılan bilgiler arasındadır. Eğer sizlere 64 GB yetersiz geliyorsa cihaz, dahili belleği genişletmek için microSD kart yuvasıyla birlikte geldiğini de görüyoruz. Huawei P20 Lite modelinin Full HD Ön kamera’ya sahip olarak geldiğini ve 5.84 inç boyutunda bir LCD ekran ile dikkatleri üzerine çekeceğini biliyoruz.

Kamera özelliklerine gelince, akıllı telefonun arka tarafında dört mercekli bir kamera ile karşımıza çıkacak. Dikkat çeken bu değişiklik özellikle lite olarak tanımlanan giriş segmentindeki telefonlarda ilk defa karşımıza çıkmaktadır.  Buna karşın telefonun önünde tek bir kamera ile geldiği söyleniyor. Görüntülü sohbet ve selfie’ler için 16MP veya 20MP objektif görüntüler çekmenizi sağlayacak ön kameraya, arka kamerada ise 24MP ana lens bulunacaktır. Parmak izi tarayıcı ayrıca cihazın ön ve arka paneline de buluncağı gelen bilgiler içerisindedir. Cihazın tüm güç dengesini sağlayacak 3,00mAh boyutundaki batarya ile piyasaya gelecektir.

Şu an itibariyle, akıllı telefonun resmi lansman tarihinde bir haber yok. Ancak, sizi yeni düşen sızıntılar hakkında bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Akıllı telefonun, tahmini çıkış fiyatının alt segment telefonlar için oldukça iyi seviyede olduğunu görüyoruz. Huawei 2019 P20 Lite  başlangıç fiyatı 280 € (yaklaşık 1900 TL) ve üst seviye model için 330 € (yaklaşık 2240 TL) fiyatla satılması planlanmaktadır. Huawei 2019 P20 Lite  renk seçenekleri arasında Mavi, Siyah ve Kırmızı seçeneklerinin bulunacağı tahmin edilmektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı