Dünya

IFA 2020’nin Akıbeti Hakkında Yeni Açıklama Geldi!

Koronavirüs salgınının tehlikesinin giderek yükselmesi nedeniyle dünya çapında mücadele devam ediyor. Sosyal izolasyon ve mesafenin önemli olduğu son dönemlerde pek çok sosyal aktivitenin ve etkinliğin iptal edilmesine karar verildi. Salgının ne zaman kontrol alınacağı bilinmediği için ilerleyen günlerde etkinliklerin ne zaman gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği ise bilinmiyor.

Almanya koronavirüs önlemleri kapsamında 5 bin kişiden fazla katılım gerçekleşecek olan etkinliklerin iptal edilmesi konusunda bir çalışma yaptı. Eylül ayında düzenlenecek olan IFA 2020 cephesinden nasıl bir açıklama yapılacağı merak ediliyordu. Sonunda beklenen açıklama geldi.

IFA 2020 İçin Nasıl Bir Karar Alındı?

Pek çok büyük etkinliğin salgın nedeniyle iptal edilmesinin ardından Eylül ayında gerçekleştirilecek olan IFA 2020 etkinliğinin gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği merak konusu oldu. IFA’nın resmi internet sitesi üzerinden konu hakkında detaylı bir açıklama yapıldı.

Bu yıl farklı ve daha önce denenmemiş bir konseptin uygulanması için çalışmaların başladığı sinyalleri verildi. Etkinliğin iptali bu durumda söz konusu değilken, nasıl bir farklılık getirileceği merak konusu oldu. Alman hükümeti tarafından çizilen sınırlar dahilinde etkinlik içerisindeki değişikliklerin uygulanacağı ve verilen karara uygun olacağı belirtildi.

Dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarı olarak bilinen IFA’nın alışılmış şekilde devam etmesinin pek mümkün olmadığı özellikle ifade edildi. Çeşitli alternatifler üzerinde çalışarak, etkinliği heyecanla beklenen kişilerin hayal kırıklığı yaşamalarının da engelleneceği belirtildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı