DünyaMobilTeknoloji

İki iPhone Arasında WIFI Şifresi Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Şifreler hayatimizin her yerinde karşımıza çıkıyor. Kişisel verilerimiz, uygulamalar, banka hesabımız, sosyal medya hesaplarımızın hepsi bizim belirlediğimiz ve farklı kombinasyonlardan oluşan bilgilerden oluşan şifrelerle korunmaktadır. Sürekli şifreleri hatırlamak zorunda olmak biraz sıkıcıdır. Apple bu nedenle hayatimizi kolaylaştıracak bir yenilik yaptı. Şifre paylaşımı ile artık hatırlamamız ve kimseye yazılı ya da sözlü olarak bilgi vermeden şifreleri paylaşabilirsiniz.

Apple , IOS işletim sistemine sahip tüm cihazları arasında Wi-Fi şifrelerini paylaşmaya yarayan bir teknoloji geliştirdi. Apple cihazlarında, birbirlerine yaklaştırarak hızlıca wifi şifrelerini paylaşmanızı sağlayan bir özelliğe sahiptir. Cihazlar arasında şifreyi güvenli bir şekilde paylaşmak için Wi-Fi, Bluetooth ve her kullanıcının Apple kimliğinin tanımli olması gereklidir.

Apple iPhone’lar ve iPad’ler arasında Wi-Fi şifre paylaşımı iOS 11’den itibaren yapılabilmektedir. Paylaşım yapmadan önce cihazımızda  kontrol etmemiz gereken üç şey var.

İlk önce, her iki telefonun da Wi-Fi ve Bluetooth’un açık olduğunu kontrol ediniz. Bunları sırasıyla Ayarlar> Wi-Fi ve Ayarlar> Bluetooth altında kontrol edebilirsiniz. Sadece pasif olan butonu açık konuma getirin.

İkincisi, Kişiler‘deki “e-posta” bölümünün altında birbirinizin Apple Kimliğinin bulunduğundan emin olun; aksi halde şifre paylaşımı yapılamamaktadır.

Son olarak, cihazlardan birini Wi-Fi’ye bağlayın.

Internet bağlantısı bulunmayan cihazda, Ayarlar> Wi-Fi bölümüne gidin.

Bağlanmak istediğiniz WI-FI ağını seçin. Parola isteme ekranı geldiğinde.

Internet bağlantısı bulunan diğer iOS cihazın kilidini açın ve wifi’ye bağlayacağınız cihazınıza yaklaştırın.

Internet bulunan bu cihazda, Wi-Fi Şifresini paylaşmanızı isteyen bir uyarı karşınıza gelecektir. “Parolayı Paylaş” düğmesine basın; bağlantı yapılacak cihaz bu yeni parolayı alacak ve internete bağlanacaktır.

İkinci cihazdaki şifre kutusundaki şifre otomatik olarak doldurularak ve internete bağlanacaktır.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı