Dünya

İngiliz Başbakanı Boris Johnson Yaşıyor Mu? Son Durumu

Koronavirüs salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Bazı ülkelerde salgının kontrolden çıktığı ifade ediliyor. Hızla artan ölüm oranları ile birlikte İngiltere listede üst sıralarda yer alıyor. Ülkede virüsün sıçramadığı tek bir yer bile kalmadı. Bu noktada alınan tedbirlerin yetersiz kaldığı söyleniyor. Son olarak İngiltere Başbakanı Boris Johnson’un da virüse yakalandığı ifade edilmişti. Başbakan testinin pozitif çıkmasının ardından konutunda kendisini karantinaya aldı. Tedavisi devam ederken durumunun ağırlaştığı öğrenildi.

Dün gelen yeni bir haber sonrasında durumunun giderek ağırlaşması, nefes almakta güçlük yaşaması ve ateşinin bir türlü düşmemesi gibi sebeplerden hastaneye kaldırıldı. Hastanede kontrol altına alınırken tedaviye istendiği gibi cevap vermemesi üzerine yoğun bakıma alındı. Başbakan Boris’in sağlık durumu hakkında doktorlar çeşitli açıklamalar yaptılar. Bilincinin açık olduğunu ancak zorlandığı için solunum cihazına bağlandığı belirlendi.  

İngiliz Basını Yaşama Şansını Tahmin Etti

ingiltere başbakanı yaşama ihtimali

Ülkede büyük kaos yaşanırken Başbakanın virüs sebebiyle yoğun bakımda tedavi görmesi manşetleri süslemeye devam ediyor. Hastalık semptomlarının ağırlaşması nedeniyle tedavisine yoğun bakımda devam etmesi hakkında çıkan ölüm ihtimalini de güçlendirdi. Bazı basın kaynakları ise Başbakanın yaşam mücadelesi verdiğini yazdı.

Daily Telegraph tarafından hazırlanan özel bir haber sonrasında Başbakanın hayatta kalma şansı üzerinde bazı tahminler yapıldı. Bu tahminlere göre her ihtimal düşünüldüğünde yaşama şansının yüzde 54 olduğu ifade ediliyor. Bu tahminler panik ve endişenin boyutunun biraz daha artmasına neden oldu.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı