Dünya

İngiltere Başbakanının Son Durumu

Koronavirüs salgını tüm dünyada etkisini sürdürürken durumu en başında çok ciddiye almayan İngiltere’de işler rayından çıktı. Salgının kontrolden çıkmasının ardından her gün artan ölüm ve vaka sayıları endişe ve paniğe yol açıyor. Geçtiğimiz haftalarda İngiltere Başbakanı Boris Johnson koronavirüse yakalandığını açıklamıştı.

Açıklamanın ardından evinde kendisini karantinaya aldı. Yüksek ateş ve öksürük şikayetlerinin giderek şiddetlenmesinin ardından nefes darlığı da yaşamaya başlayınca hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavileri devam ederken nefes şikayetlerinin giderek yükselmesi nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldı. Yoğun bakımda solunum desteği verilerek durumu kontrol altında tutulmaya çalışıldı. Dün gelen haberler sonrasında İngiltere Başbakanının durumunun iyiye gittiği ve yoğun bakımdan çıkarıldığı açıklandı.

Taburcu Edildi!

taburcu edildi

Bugün gelen haberler ise daha sevindiriciydi. Yoğun bakımdan çıktıktan sonra yavaş yavaş yürümeye başlayan ve normal yaşantısına geri dönen Boris Johnson’ın doktorlar tarafından alınan karar sonrasında taburcu edilmesine karar verildi. Nefes darlığı, yüksek atei ve şiddetli öksürük şikayetlerinin giderek azalması sonucunda virüsü yendiği belirlendi. Hala kontrol altında tutulacak ve bir süre daha karantina altında olması beklenecek olan Johnson’un sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Hastaneden çıkarken sağlık çalışanlarına ve doktorlara, gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ettiği ifade edilirken, İngiltere genelinde durum ağırlaşmaya başladı. Nasıl bir yol izleneceği, virüsle mücadele konusunda yeni adımlar atılıp atılmayacağı merak ediliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı