Dünya

İngiltere, Huzurevindeki Hastaları Ölüme Mi Terk Ediyor?

İngiltere, Huzurevinde ki Hastaları Ölüme Mi Terk Ediyor?

Corona virüsü salgını huzurevlerini de sardı. İngiltere’de corona virüsü sebebi ile hayata veda eden kişi sayısının 7 bin 500 olabileceği iddiası ortaya atıldı.

Care England, İngiltere’de hizmet veren en büyük Huzurevleri Hizmet Sağlayıcısı’dır. Care England’ın yaptığı açıklamalara göre huzurevlerinde corona virüsün çok yaygınlaştığını ve ölen kişi sayılarının açıklanan sayılardan daha fazla olduğunu iddia etti. Care England CEO’su Prof. Martin Green bir gazete ile yaptığı röportajda test yapılmadan kesin bir sonuca ulaşılmasının zor olduğunu ancak ölüm oranlarının 1 Nisan’dan sonra corona virüsü sebebi ile ölenlerin sayısının yaklaşık 7 bin 500 olabileceğini söyledi.
İngiltere’de Halk Sağlığı Kurumu’nun açıkladığı verilerde ise corona virüsü sebebi ile ölen kişilerin yüzde 69’luk bir kısmını 70 yaşından fazla kişiler oluşturuyor. 70 yaş ve üstünün corona virüsünden daha fazla etkilenmesi sonucu huzurevlerinin tehlikede olduğunu söylemek mümkün.
Corona virüsü sebebi ile ölenlerin sayısını kesin bir şekilde söylemek mümkün değil. İngiltere’de şimdiye kadar corona virüsü sebebi ile ölen kişilerin sayısı toplamda yaklaşık 15 bin oldu. Bu sayı sadece hastane ortamında vefat eden ve kayıtlara geçen hasta sayısıdır. Bu sebep ile corona virüsünden ölenlerin sayısını kesin olarak belirlemek mümkün olmuyor.

Yakınlarını huzurevlerinde kaybedenler tepki gösterdi.

Huzurevinde kalanların yakınları yaşlılara hiçbir test yapılmadığını, resmen ölüme terk edildiklerini söylüyorlar.
Doktor ve ambulans istendiğinde de gönderilmediğini belirttiler.
İngiltere’nin Sağlık Bakanı Matt Hancock’ın yapmış olduğu açıklamada huzurevlerinde sadece yüzde 15’lik bir kısımda corona virüsünün görüldüğünü söylemişti.
İngiltere’nin en büyük huzurevi Four Seasons’tur. Bu huzurevi işletmesi Four Seasons’ın Sağlık Sorumlusu Jeremy Richardson’a göre açıklanan oranlar doğru değildir. Huzurevlerinde ki ölüm oranlarının yaklaşık yüzde 60, yüzde 70 civarında olabileceğini söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı