DünyaGündem

İngiltere’den Halka Corona Virüs Testleri!

Corona virüs vakalarının artması ve ölümlerin rekor seviyeye ulaşması alınan tedbirleri de artırmaya neden oldu. Dünya çapında pek çok ülke yeni önlemler almaya devam ediyor. Bulaşıcılığı yüksek olan ve direkt olarak ciğerleri etkilemesinden dolayı ölümcül olan bu virüs için henüz kesin bir tedavi yöntemi bulunmuyor. Dikkatsizlik ve tedbirlere uyulmaması sonucunda pek çok kişiyi enfekte etmeye devam ediyor.

İngiltere bu süreçte yeni bir karar aldığını açıkladı. Ülkede pek çok kişinin test yaptırması ve kendilerini karantina altına almaları için corona virüs testinin halka dağıtılacağı duyuruldu. 15 dakika içerisinde ağız ve burundan alınan örneklerle test sonucunun açıklandığı test tüm Britanya halkına dağıtılacak. İngiltere Kamu Sağlığı Kurumu tarafından yapılan açıklamalara göre testler eczanede kolay bir şekilde yapılacak ve kısa süre içerisinde sonuçlar alınacak.

İngiltere’de Herkesin Test Yapması Amaçlanıyor

Testlerin dağıtımına başlamadan önce bilim ve teknoloji komitesinden onay alması bekleniyor. Ardından halka dağıtım işlemleri gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz günlerde hükümet tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Halka dağıtmak üzere milyonlarca corona virüs testinin alındığı açıklanmıştı. Bundan sonraki dönemlerde de siparişlerin verileceği ve yeni testlerin geleceği öğrenildi. Hükümetin yaptığı bu açıklama sonrasında ülkede vatandaşların hükümete olan güveninin arttığı öğrenildi.

Hızlı testler parmağınızdan alınacak minik bir damla kanla birlikte yapılıyor. Büyük oranda doğru sonuçlar verdiği tespit edildi. Böylece herkesin test yaptırmasıyla pozitif çıkan kişilerin temasları en az seviyeye indirebileceği düşünülüyor. Testlerin dağıtımı kısa süre sonra başlayacak. Ülkede virüsle mücadele hız kesmeden devam ediyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı