Dünya

İngiltere’nin Salgında Gösterdiği Başarısızlık ve Nedenleri Değerlendirildi

Pandemi haline gelen ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı henüz başarı elde edilemedi. Pek çok bilim insanı tarafından aşı ya da tedavi için çalışmalara devam ediyor ancak şimdiye kadar kesin sonuçların elde edilemediği öğrenildi. Dünya çapında ülkelerin büyük bir kısmı salgınla mücadelede başarı elde edemedi. Hatta pek çok gelişmiş ülkenin salgınla mücadelede kontrolü kaybettiği ve artık yapacak yeni bir hamle bulamadıkları belirtiliyor.

Pek çok ülkede ölüm sayıları rekor kırdı. Her gün vaka sayılarının da arttığı öğrenildi. Bunun üzerine ülkelerde ölümler konusunda tercih yapıldığı ve her hastanın kurtarılamadığı belirlendi. İngiltere’de açıklanan verilerle birlikte son ölüm oranının 30 bin 150 olduğu belirlendi. Durumun son derece kötü olduğu ifade edilen İtalya’yı geçtiği öğrenildi.

İngiltere Neden Başarısız Oldu?

Ülkede yapılan değerlendirmeler ve öz eleştirilerin ardından virüs sebebiyle ölenlerin sayısının normal açıklanan rakamlardan çok daha fazla olduğu iddia edildi. Ülkede kısa sürede elde edilen başarısızlığın sebebinin ise alınan tedbirler konusunda son derece geç kalınmış olması olarak ifade ediliyor.

Ülkenin nüfusu 66 milyonken, her ölüm ülkede farklı yöntemlerle kayda geçirilmiş oldu. Ölümlerin kıyaslaması ise nüfus arasında ölüm kıyaslamasının yanlış yapılması üzerine kurulu. Ülkede test yapmak konusunda çok geç kalındı. Test sayıları ise oldukça düşük olarak belirlendi. Özellikle yaşlı nüfusun yüksek olduğu ülkede yaşlı bakım evleri ve huzurevlerinde gerekli tedbirlerin alınmaması olarak dile getirildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı