Dünya

İngiltere’nin En Zengin 7. İsmi Hükümetten Yardım İstedi!

Koronavirüs salgının en fazla hissedildiği ülkelerden birisi İngiltere oldu. Tüm dünyada salgın nedeniyle  havayolu şirketleri uçuş seferlerini iptal ettiklerini açıkladılar. Bu durum hava yolu şirketlerinin kısa sürede büyük zararlar açıklamalarına neden oldu. Salgın sebebiyle yaşanan işten çıkarmaların, salgın sonrasında da devam etmesi bekleniyor. Havacılık sektöründe yaşanan daralmanın etkileri İngiltere’de de hissedilmeye başlandı.

İngiltere’nin en zengin 7. ismi olan Richard Branson yaptığı son çağrı ile şaşkınlığa neden oldu. Hava yolu şirketi Virgin Atlantic’in salgın etkilenerek tüm uçuşlarını iptal etmesi zor zamanlar geçirmesine neden oluyor. Hava yolu şirketinin dar boğazdan kurtulması için Branson hükümete bir çağrıda bulundu. Çağrısının ardından yardım talep ettiğini açıkladı. Ülkenin en önemli hava yolu şirketlerinden biri olan Virgin Atlantic’de halihazırda 8 bin 500 kişi istihdam ediliyor.

İngiltere Hükümetinden 500 Milyon Sterlin İstedi!

virgin atlantic

Hava yolu şirketinin internet adresinden Branson bir açıklamada bulundu. Bu açıklamaya göre ‘Dünyada pek çok hava yolu şirketi hükümetten destek aldı. Alınan desteklerle birlikte tekrar toparlanma sürecine girdiler. Virgin Atlantic’in iflas etmesi  halinde ülkede hava yolu şirketleri arasındaki rekabet ortamı tamamen son bulacak. 8 bin 500 kişi işten çıkarılma tehlikesiyle karşı karşıya. Biz şirketin kurtulması için elimizden geleni yapacağız. Ancak hükümetin desteğine ihtiyacımız var’ dedi.

Yapılan destek çağrısının ardından hükümetten 500 milyon sterlin değerinde bir para talep edildiği öğrenildi. Ülkenin en zengin 7. ismi olan Branson’un 4.7 milyar sterlin serveti bulunuyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı