DünyaSosyal Medya

Instagram Takipçi Sayısı Gizleme Özelliği

Instagram’ın yeni test ettiği ‘Instagram takipçi sayısı gizleme’ özelliği sayesinde artık kullanıcılar takipçi ve takip edilen sayılarını gizleyebilecekler.

Instagram kullanıcılarının daha fazla takipçi ve beğeni sayısına ulaşmak için yaptığı davranışlardan Instgaram yetkilileri ve bazı devletler pek memnun görünmüyor. Son dönemde bu konunun önüne geçmek için Instagram, bazı güncellemeleri test etmeye başladı. Bunların arasında Instagram takipçi sayısı gizleme özelliği de yer alıyor.

Yabancı sosyal medya uzmanı Matt Navara tarafından Twitter’da paylaşılan bir gönderiye göre Instagram, takipçi ve takip edilen sayılarının görünmediği güncellemeyi test etmeye başlamış durumda. @m_28mh kullanıcı adına sahip hesapta görebileceğiniz üzere bazı hesaplarda takipçi ve takip edilen sayıları görünmüyor.

Takipçi ve takip edilen sayısının diğer kullanıcılar ile paylaşılmıyor olması kullanıcıların çok takipçiden ziyade daha ‘nitelikli’ takipçiler kazanmayı istemesine sebep olacak. Instagram, Kanada bölgesinde beğeni sayılarının gizlendiği güncellemeyi zaten test etmeye başlamıştı, takipçi sayılarının gizlendiği güncellemenin testlerinin de çok yakında başlaması bekleniyor.

Mark Zuckerberg’in amacı kullanıcıların takipçi ve beğeni sayısından ziyade kaliteli içeriğe önem vermeleri olsa da bazı kullanıcılar bu durumdan pek memnun görünmüyor. Instagram tarafında yapılan bu güncellemelerin uygulamanın popülaritesine nasıl etki edeceğini ise ilerleyen günlerde göreceğiz.

Peki siz Mark Zuckerberg’in beğeni, takipçi ve takip edilen ve sayılarını gizlemeye çalışması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu güncellemenin uygulanması halinde Instagram kullanmaya devam edecek misiniz?

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir Yorum

  1. bu uyqulamanın daha yararlı olduğunu düşünüyorum ailemde kullanıyor bir arkadaşımı eklediğim an hemen onlarda ailemi ekliyor bu özelliği kullanabilmem için ne yapmalıyım yardımcı olabilirmisiniz sayqılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı