Dünya

İspanya’da Alınan Tedbirler Uzatılıyor! Ohal Ne Zaman Bitecek?

Koronavirüs salgının en fazla hissedildiği ülkelerden birisi İspanya olmuştu. Ülkede salgının başladığı ilk an durumun ciddiyetinin anlaşılmaması ve sosyal izolasyonun gerçekleştirilmemesi üzerine salgının korkunç bir boyuta ulaştığı belirlendi. Bu süreçte can kaybının hızla artması ile birlikte sağlık sisteminin de çöktüğü açıklanmıştı.

Salgının kontrolden çıkması üzerine ülkede OHAL ilan edildi. Yer yer sokağa çıkma yasağı ile birlikte salgının kısa sürede kontrol altına alınması bekleniyor. İspanya Başbakanı Pedro Sanchez tarafından bugün konunun derinlemesine görüşülmesi ve bir yol haritası çizilmesi planlanıyordu.

OHAL Süresi Uzatıldı!

ispanua

Bugün düzenlenen bir basın toplantısı sonrasında yeni kararların alındığı açıklandı. Ülkede ölen kişi sayısının son günlerde azalması sevindirici bir haber olarak ifade ediliyor. Ancak tüm bunlara rağmen hala salgının kontrol altına alınamadığı belirtildi. Tedbirlerin gevşetilmesinin salgının yeniden kontrolden çıkmasını sağlayabileceğinden dolayı bir süre daha tedbirli davranılması gerektiği konusunda kararlar alındı.

Sanchez konu hakkında açıklamalarda bulundu:

‘Henüz temkini elden bırakmak için çok erken bir zaman. Yaptığımız çalışmalar sonrasında virüsün etkisini yavaşlatmayı başardık. Ancak hala uzun bir yolumuz var. OHAL’in ülke çapında 9 Mayıs tarihine kadar uzatılmasına karar verdik’

Ülkede 27 Nisan tarihinden itibaren küçük çocukların evlerinin çevresinde ebeveynleri ile birlikte olmak şartıyla küçük yürüyüşler yapabilecekleri belirtildi. Bu süreçte alınacak tedbirlerin hiçbirinin kalıcı olmadığının altı özellikle çizildi. Vatandaşlara biraz daha sabırlı olmaları konusunda telkinlerde bulunuluyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı