Dünya

İspanya’da Hayat Normale Dönüyor!

Corona virüs salgınından en çok zarar gören ülkeler içinde İspanya’da bulunuyor.İspanya’da ölü sayısı geçtiğimiz 24 saat içinde 164 artarak 25 bin 264’e yükseldi.

İspanya Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre, İspanya’da dün 276 olan günlük ölü sayısındaki yükseliş bugün ise 164’e düştü.Bu rakam 18 Mart’tan itibaren corona virüsü hastalarında görülen en düşük ölüm artışı oldu.

Sağlık Bakanlığı, PCR testleri sonuçlarına göre söylediği toplam vaka sayısının ise son 24 saatte 838 artarak 217 bin 466’ya yükseldiğini belirtti.

Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra en yüksek enfekte sayısına sahip ülke İspanya’dır. 

Corona virüsüne yakalanan hastalarda iyileşme sayısı son 24 saatte 1247 artarak 118 bin 902’e yükseldi.

Ülkede ki en yüksek ölüm Madrid ve Katalonya’da görüldü.

Corona virüs salgınından en çok etkilenen iki bölge 8 bin 332 ölü sayısı ile Madrid, vaka sayısı da 62 bin 205’e yükselirken, Katalonya’da ise bu sayılar 5 bin 185 ölü ve 50 bin 234 vaka olarak kayıtlara geçti.

İspanya’da, iyileşen kişilerin sayısı, yeni açıklanan vaka sayılarının üstünde çıkmaya devam etmesi ile birlikte ölü ve vaka sayısındaki oranlarında azalmanın olması herkesi umutlandırdı.

Corona virüs salgınına karşı mücadelede gelen olumlu sonuçlar, İspanya’da dünden itibaren spor yapmak ve dolaşmak isteyenler için belirli saatlerde, belirli alanlarda sokağa çıkılmasına izin verildi. 

İspanya Kademeli olarak normalleşme sürecine giriyor

İspanya’da, yarından itibaren iş hayatı ve sosyal hayatta “kademeli olarak normalleşme” süreci başlıyor.

İspanya Hükümet’i, kademeli normalleşme sürecini “4 aşamalı” olarak yapacaklarını söylerken, yarın başlayacak olan “0 seviyesi” çerçevesinde ülkede bulunan restoran veya küçük işletmeler yarım gün olarak çalışmaya başlayacak.Seat, Ford gibi araba firmaları da yarından itibaren kısıtlı şartlar altında fabrikalarını tekrar faaliyete geçirecek.

Corona virüs salgının en az olduğu Balear ve Kanarya adalarında bulunan 4 ada doğrudan “1. seviyeye” geçmiş olacak.Bu 4 adada pazar yerleri, kütüphaneler, kafeteryaların terasları faaliyete geçecek, sınırlı sayı ile de açık kültürel faaliyetlere izin verilmeye başlanacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı