Dünya

İtalya’da Corona Ölümleri Söylenenin 4 Katı Olabilir!

Corona virüs salgını Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra tüm dünyayı etkisi altına aldı. Pek çok ülke virüs ve salgınla mücadele ederken bazı ülkeler durumdan çok daha kötü etkilendi. İtalya bu ülkelerin başında geliyor. En başında virüs salgınının ciddiye alınmamış olması, tedbirlerin yetersiz kalması pek çok kişinin enfekte olmasına neden oldu. Bunun üzerine sağlık desteklerinin yetersiz kalmasıyla birlikte çok sayıda ölüm yaşandı.

İtalya’da salgın kontrolden çıkmışken en fazla ölümün gerçekleştiği şehir olan Bergamo Belediye Başkanı Giorgio Gori korkutan bir açıklama daha yaptı. Salgın nedeniyle gerçekleşen ölümlerin sayısının eksik verilmiş olabileceği, normalden 4 kat daha fazla olmuş olabileceği ifade ediliyor.

Ölüm Sayısı Daha Fazla Olabilir

Çin’in ardından İtalya salgından en fazla etkilenen ülke oldu. İtalya’nın Bergamo şehrinde ise corona virüs vakasının yüksek olması ve arka arkaya ölümlerin yaşanması korkuya neden oldu. Salgın şehirde olduğu gibi tüm ülkede hız kesmeden devam ediyor. Bergamo Belediye Başkanı online olarak düzenlediği bir basın toplantısının ardından durum hakkında bilgiler verdi. Ülkede henüz tanı bile koyulmamış insanların hızla hayatlarını kaybettikleri belirlendi.

Corona şüphesinden öncesinde bu insanların tamamına zatürre teşhisi konulmuş. Ülkede imkanlar sınırlı kaldığı için sadece ciddi bulguları olan kişilere test yapılıyor. Bu sırada bulguları yavaş ilerleyen kişiler hızla can vermeye devam ediyor. Bu istatistiklere bakılarak belediye başkanının tahminlerine dayalı olarak verilen rakamlardan 4 kat daha fazla ölümün yaşanmış olabileceğinin altını çizdi. Bu durum ülkedeki korku ve endişe oranını artırdı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı