Dünya

Jeff Bezos Dünyanın İlk Trilyoneri Olabilir!

Bir e ticaret sitesi olan Amazon’un kurucusu ve sahibi olan Jeff Bezos hakkında çeşitli iddialar gündeme gelmeye başladı. Mal varlığı ile sık sık gündeme gelen Jeff Bezos bu sefer farklı bir iddia ile gündeme geldi. Sosyal medya platformunda yayınlanan bir rapor sonrasında Amerikalı olan girişimcinin mal varlığı incelendi. Bu inceleme sonrasında ilginç bir sonuç ortaya çıktı.

Mal varlığı incelendiği zaman 143 milyar dolarlık bir servetinin olduğu belirlendi. Bu servet ile birlikte aynı zamanda gezegenin en zengin insanı olarak belirlendi. Salgın döneminde pek çok sektör olumsuz etkilenmişti. Bunun ardından Amerikalı olan girişimcinin sene başından bu yana salgından etkilenmediği ve aksine servetine 25 milyardan dolay kattığı belirlendi.

Serveti Artmaya Devam Ediyor

Çarşamba günü yayınlanan bir rapor sosyal medyada pek çok kullanıcının tepkilerine neden oldu. 2026 yılına kadar yapılacak tahminlerde yayınlandı. Bu tahminler çerçevesinde Amazon’da 11.2 oranında bir hissesi bulunan iş insanının pandemi sürecinde bile mal varlığını ikiye katladığı belirlendi. Bu durumda böyle gitmesi halinde 2026 yılında mal varlığını 1 trilyona çıkabileceği belirtildi. Bu tahminler kısa süre içerisinde sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

Hazırlanan rapora göre sadece birkaç yıl içerisinde Jeff Bezos’un dünyada ilk kez trilyoner olabileceği ihtimali gündeme geldi. Pek çok sosyal medya kullanıcısı bu haber sonrasında şaşkınlığını gizleyemedi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı