Dünya

Jeff Bezos Hisseleri 4 Günde 6 Milyar Dolar Kazanarak Rekor Kırdı!

Jeff Bezos tarafından kurulan e ticaret ve bulut bilişim devi olan Amazon salgın döneminde etkisini hızla yükseltmeye devam ediyor. Son zamanlarda salgının etkisi ile birlikte servetine servet katladığı, hatta boşanmadan önceki servetinin üzerine çıktığı açıklanmıştı. Şirket hisseleri de bu dönemde değer kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalar sonrasında 2.600 dolar seviyesini geçtiği ifade edilmişti. Bunun ardından gün içerisinde dün yapılan açıklamalarda bu sefer 3000 dolar seviyesinin üzerinde çıktığı belirtildi. Bu rakamlar ise bir rekor olarak değerlendiriliyor.

Amazon hisselerinin değer kazanma sürecinin önünün alınmadığı belirtildi. Sadece dört günlük süreç içerisinde yüzde 12’den fazla değer kazandığı açıklandı. Mart ayının en düşük seviyeleri değerlendirilirken yapılan karşılaştırma sonrasında değer kazancının yüzde 80 oranında yükseldiği belirlendi.

Jeff Bezos Trilyoner Olarak Anılacak!

Jeff Bezos serveti hesaplanırken son günlerde ortaya çıkan kazancı da oldukça dikkat çekti. Sadece 4 günlük değer kazancı sonrasında servetine kabaca 6 milyar doları da eklediği belirlendi. Yatırımcılar tarafından şirketin hisseleri değerlendirmeye alındığı zaman olumlu bir havanın olduğu belirtiliyor. Kişisel servetinin de sürekli olarak artmasının ardından trilyoner olma yolunda emin adımlarla ilerlediği konuşuluyor.

Dünyaca ünlü karşılaştırma şirketleri tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Jeff Bezos’un bu süreçte dünyanın ilk trilyoneri olabileceği de konuşuluyor. Yapılan tahminlere göre sürecin bu şekilde ilerlemesi halinde 2026 yılına kadar trilyoner olarak anılabileceği belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı