Dünya

Kazakistan’dan Gelen Haberler Kötü! Hakkında Çok Az Şey Bilinen Daha Ölümcül Bir Hastalık Bulundu!

2020 yılı tüm dünyanın salgın hastalıklarla sınanmasına neden oluyor. Son zamanlarda Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan salgınla mücadele hız kesmeden devam ediyor. Bunun üzerine salgının kolay kolay ortadan kalkmayacağı, bu konuda uzun yıllar süren çalışmaların başladığı belirtilmişti.

Şimdilerde Çin’in Kazakistan büyükelçiliği tarafından yeni bir açıklama daha yapıldı. Bu açıklama sonrasında işler biraz daha karıştı ve ortaya çıkan korku ve paniğin yükseldiği belirlendi. Çin’de yeni ve gizemli bir hastalığın daha ortaya çıktığı ve üstelik bu sefer koronavirüs hastalığından çok daha ölümcül aynı zamanda hakkında pek bir şey bilinmediği için gizemli olduğu açıklandı.

Bilinmeyen Zatürre Olarak İsimlendiriliyor!

Çin’in Kazakistan Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamalarda yeni hastalığın bir tür zatürre olduğu ancak yeni bir tür olmasından dolayı çok riskli olduğu belirlendi. Uzmanlar tarafından da yapılan değerlendirmeler sonrasında bu hastalık bilinmeyen zatürre olarak ifade ediliyor.

Bu hastalığın boyutu ve sonuçları Kazakistan’da adeta kırmızı alarm verilmesine neden oldu. Büyükelçilik tarafından yapılan açıklamalar sonrasında bu hastalığa karşı Çinli vatandaşların dikkatli olmaları yönünde uyarılar yapıldı. Hastalığın riskli olduğunun bilindiği ancak bu süreç içerisinde hastalığı tanımlayacak bir çalışmanın yapılmadığı belirlendi.

Ciğerlerde ortaya çıkan bu hastalık, virüs, mantar ya da bakteri olarak ifade edilebiliyor ve bunun sonucunda nefes almayı engellediği için hastanın hayatını kaybetmesine neden olabiliyor. Zatürre sanılan hastalığın aslında başka bir virüs olabileceği ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı