Dünya

Koronavirüs 13 Yaşında Bir Çocuğu Öldürdü!

 Koronavirüs salgını yayılmaya devam ediyor. İngiltere’de virüs salgını nedeniyle ölen kişilerin sayısı her geçen gün yükseliyor. Salgının önüne geçmek için çalışmalar devam ediyor. Ülkenin başkenti Londra’da koronavirüs şüphesiyle 13 yaşındaki bir çocuk hastaneye yatırıldı. Yapılan testler sonucunda pozitif olduğu ve çok geçmeden hayatını kaybettiği belirlendi.

Hastane tarafından yeni bir açıklama yaşandı. Genelde yaşlıları ve kronik hastaları etkileyen bu süreç içerisinde 13 yaşındaki çocuğun ani ölümü üzerinde duruluyor. Hastane yönetimi tarafından da ölümün perde arkasının araştırılması planlanıyor. Hastanın bilgileri ve hastalığın durumu hakkında detay verilmedi.

Virüs Kaynaklı Genç Ölümler Artıyor

Salı günü ülkede yapılan resmi açıklamalara göre bir günde 393 kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Salgının başından bu yana yaşanan en fazla ölümün Salı günü yaşandığı belirlendi. Bu durum ülkedeki panik ve endişenin artmasına neden oldu. Gençlerde ve çocuklarda koronavirüs hastalığının genellikle hafif belirtilerle atlatıldığı gözlemlenmişti. Yaşlılar ve kronik hastalar üzerinde yoğunlaşan ölümler sonrasında 13 yaşındaki bir erkek çocuğunun hayatını kaybetmesi panik ve endişenin boyutunu artırdı.

Ülkede toplam can kaybı 1801’e kadar ulaştı. Son günlerde ABD’de bir bebeğin salgına yakalandığı ve atlatamayarak hayatını kaybettiği öğrenildi. ABD’de virüs sebebiyle yaşanan en genç ölüm olduğu ortaya çıktı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından çeşitli uyarılar hala devam ediyor. Bir çocuğun bir virüsten hayatını kaybetmesinin riskli grup olarak tanımlanmasına neden olabileceği belirtiliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı