Dünya

Koronavirüs E Ticaret Devinin Depolarını Kapattı!

E ticaret devi olarak anılan Amazon koronavirüs salgını döneminde satışlarını büyük oranda arttırdı. Mahkeme tarafından alınan bir karar sonrasında Amazon’un sadece temel ihtiyaç ürünlerini satmaları için yeni bir düzenleme yapılmıştı. Bu süreçte salgın nedeniyle sosyal izolasyonun önemi bir kez daha vurgulandı. Amazon’un depolarda çalışan kişilerin sağlığını tehlikeye atmamaları için kapatma kararı verildiği öğrenildi.

Fransız mahkemesi tarafından alınan karar sonrasında ülkede e ticaret devinin bulunan tüm depolarını kapattığı belirlendi. Ülkede bulunan bir sendikanın yaptığı şikayetlerin ardından mahkeme sadece e ticaret devinin ülke genelinde gıda, temizlik ve tıbbi malzemeler için hizmet vermeye devam etmesi planlanıyor.

Amazon Duruma Şikayet Edecek

amazon

Bu emirlere uyulmaması halinde cezai yaptırımların da uygulanması bekleniyor. Günlük kesilecek para cezasının ise 1 milyon Euro olmasına karar verildi. Söz konusu kararın alınmasında Sud’un etkili olduğu belirlendi. Amazon genelinde hizmet veren ve depoda görev alan çalışanların birbirlerine son derece yakın çalıştıkları iddia edilmişti. Fransa’da şirket kapsamında çalışan 10 bin depo çalışanı bulunuyor. Bu süreçte işine ara verilen kişiler hükümetin sağladığı maaş desteğinden faydalanacaklar.

Amazon ise bu süreçte alınan karara itiraz edeceğini dile getirdi. Şirket konu hakkında bir açıklamada bulundu. ‘Depo çalışanlarımızın sağlığını korumak için bu süreç içerisinde gerekli önlemleri aldık. Aldığımız önlemlerin tamamını da mahkeme ile belgelendirmek suretiyle paylaştık. Tüm önlemler alınmasına rağmen mahkemenin aldığı bu kararı büyük şaşkınlıkla takip ediyoruz. Bundan sonraki süreçte karara itiraz edeceğiz’ dedi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı